Rastorgujevam izcils ātrums ļauj krietni pacelties iedzīšanas sacensībās 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pirmdien izcīnīja 12.vietu Phjončhanas olimpisko spēļu 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

Rastorgujevs četrās šaušanās pieļāva četras kļūdas, no tām divas pēdējā ugunslīnijā, kas liedza pacīnīties par vietu pirmajā desmitniekā.

Tikmēr par čempionu tika kronēts francūzis Martēns Furkads, revanšēdamies par neveiksmīgo sniegumu sprintā. Savukārt sudrabu negaidīti izcīnīja 20 gadus vecais zviedrs Sebastians Sāmuelsons, bet bronzu ieguva vācietis Benedikts Dolls.

Sacensības Rastorgujevs iesāka 24.vietā, ko viņš bija izcīnījis svētdien sprintā, un līdz pirmajai šaušanai guļus Rastorgujevs pakāpās uz 19.pozīciju, tomēr neaizvēra pēdējo mērķi un devās soda aplī, no kura izslēpoja 23.pozīcijā. Trasē Latvijas biatlonists turpināja kāpumu un otrajā šaušanā guļus bija nekļūdīgs, tobrīd ieņemot jau 14.vietu.

Pirmajā šaušanā stāvus latviešu biatlonists nesašāva vidējo mērķi, taču ātrais solis trasē līdz ugunslīnijai un konkurentu kļūdas ļāva ieņemt 13.vietu. Pēdējā šaušanā Rastorgujevs pieļāva divas kļūdas, tomēr pēc diviem soda apļiem saglabāja 13.pozīciju. Līdz finišam viņš pakāpās uz 12.vietu, turklāt varēja iesaistīties cīņā par pirmo desmitnieku, no kā atpalika piecas sekundes.

Pēc pirmā šaušanas vadībā bija sprinta uzvarētājs Arnds Peifers no Vācijas un austrietis Jūlians Eberhards, tuvākos sekotājus apsteidzot par 12 sekundēm. Eberhards otrajā šaušanā kļūdījās, kamēr Peifers kļuva par vienīgo sportistu sacensību priekšgalā, viņam sekojošo vācieti Ēriku Leseru apsteidzot par deviņām sekundēm.

Pirmajā šaušanā stāvus no vadošajiem biatlonistiem precīzs bija tikai Furkads, kurš kļuva par sacensību līderi, tobrīd par 20 sekundēm jeb viena soda apļa tiesu apsteigdams Peiferu. Distances turpinājumā līdz ceturtajai šaušanai viņa handikaps pār tuvākajiem sekotājiem sasniedza gandrīz 40 sekundes. Pēdējā ugunslīnijā francūzis bija nekļūdīgs un nodrošināja zelta medaļu, pirms došanās trasē arī pasveicinot skatītājus.

Furkads finišēja pēc trasē pavadītam 32 minūtēm un 51,7 sekundēm. Sāmuelsons viņam zaudēja 12,0 sekundes, bet Dolls atpalika 15,1 sekundi. Visi trīs uz goda pjedestāla kāpušie biatlonisti šaušanā pieļāva pa vienai kļūdai.

Tikmēr Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 37,6 sekundes, pirmajam desmitniekam zaudējot piecas sekundes.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas biatloniste Baiba Bendika pirmdien izcīnīja 33.vietu desmit kilometru iedzīšanas sacensībās, par sešām pozīcijām uzlabojot savu sestdien sprintā sasniegto rezultātu.