Sports
Ziemas sports

Rastorgujevam katastrofāls masu starts, Furkādam 65. uzvara karjerā0


Andrejs Rastorgujevs
Andrejs Rastorgujevs
foto: AFP/LETA

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Francijā Pasaules kausa trešā posma noslēdzošajā startā – 15 kilometru masu starta distancē – pieļāva astoņas kļūdas šaušanā, kas neļāva tikt augstāk par 27.vietu 30 dalībnieku konkurencē.

Par sacensību uzvarētāju kļuva titulētais francūzis Martēns Furkads, kurš šaušanā aizvēra visus 20 mērķus, finišā par 3,9 sekundēm pārspējot šīs sezonas līderi Juhannesu Tīngnēsu Bē no Norvēģijas, kuram nācās veikt divus soda apļus. Furkads līdz ar to pārtrauca J.T.Bē četru uzvaru sēriju.

Savukārt trešais palika vācietis Ēriks Lesers, kurš arī iztika bez kļūdām šaušanā, bet finišā Furkadam zaudēja 6,2 sekundes.

Tikmēr Rastorgujevs aizvadīja neveiksmīgas sacīkstes. Viņš divas reizes kļūdījās jau pirmajā šaušanā, pēc kuras bija 27.pozīcijā, savukārt otro reizi šaujot guļus viņš pieļāva vienu kļūdu, paceļoties pozīciju augstāk.

Pirmajā stāvus šaušanā alūksnietis kļūdījās divas reizes, bet pēdējo reizi viesojoties ugunslīnijā neaizvēra pat trīs mērķus, tobrīd noslīdot uz 28.vietu, bet līdz finišam apsteidzot Krievijas sportistu Timofeju Lapšinu.

No Furkada Latvijas sportists atpalika četras minūtes un 14,6 sekundes.

Jau vēstīts, ka dāmām 12,5 kilometru masu starta distancē uzvarēja mājiniece Žistīna Braisā, līdz ar to Francijas komanda svētdien svinēja dubultpanākumu.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka piektdien desmit kilometru sprintā Rastorgujevs ieņēma 24.vietu, kamēr Oskars Muižnieks ierindojās dalītā 50.vietā, bet vēl viens no Latvijas pārstāvjiem Daumants Lūsa palika 70.pozīcijā un sestdienas iedzīšanai nekvalificējās.

Savukārt 12,5 kilometru iedzīšanā Rastorgujevs sestdien izcīnīja 19.vietu, kamēr Muižnieks, finišēdams 35.vietā, pirmo reizi karjerā izcīnīja Pasaules kausa kopvērtējuma punktus.

LA.lv