Rastorgujevam kļūda pēdējā šāvienā un 22. vieta biatlona klasikā 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs Norvēģijā notiekošā Pasaules kausa sezonas astotā posma 20 kilometru individuālajās sacensībās ceturtdien vienīgo kļūdu pieļāva pēdējā šāvienā, ierindojoties 22.vietā.

Notriektā tautumeita 6

Ideālos laikapstākļos notikušajās sacensībās Rastorgujevs sašāva pirmos 19 mērķus, bet pēdējā, divdesmitajā, tomēr bija neprecīzs. Arī slēpošanas solis distancē šoreiz Latvijas sportistam nebija starp pašiem ātrākajiem.

Uzvaru izcīnīja iepriekšējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvējs Martēns Furkads, kurš turklāt startēja ar pirmo numuru. Viņš par 14,2 sekundēm apsteidza krievu Jevgēņiju Garaņičevu, bet trešais bija ukrainis Sergejs Semjonovs, kurš zaudēja 48,8 sekundes. Zīmīgi, ka pirmās trīs vietas izcīnījušie biatlonisti šautuvē sašāva pilnīgi visus mērķus.

Tikmēr Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 17,2 sekundes, bet visu 20 mērķu sašaušanas gadījumā viņš būtu ierindojies desmitajā pozīcijā.

No pārējiem Latvijas biatlonistiem Rolands Pužulis ar divām kļūdām šaušanā ierindojās 87.vietā, uzvarētājam zaudējot desmit minūtes un 46,1 sekundi, bet Toms Praulītis ugunslīnijās pieļāva četras kļūdas un palika pēdējā, 94.vietā, zaudējot vairāk nekā 15 minūtes.

Kā zināms, Rastorgujevs pagājušās nedēļas Pasaules kausa posmu, kas norisinājās Čehijā, izlaida. Rastorgujevu šosezon veselības problēmas mocījušas jau vairākkārt. Sezonas ievadā viņš saslima pēc atbraukšanas uz Latviju, kur parakstīja līgumu ar ģenerālsponsoru. Pāris dienu vēlāk sekojošajā pirmajā IBU kausa posmā sportists uzvarēja sprinta sacensībās, tomēr pēc tam pirmajās Pasaules kausa sacensībās veselības problēmu dēļ vairs nebija spējīgs iziet uz starta.

Kopumā līdz gadu mijai pirmajos trijos Pasaules kausa posmos Rastorgujeva rezultāti bija ļoti mainīgi, bet augstus rezultātus viņš sasniedza janvāra pirmajā pusē ceturtajā posmā, kad divreiz finišēja sestais.

Pirms piektā posma vairāki Latvijas biatlona izlases dalībnieki saskārās ar vēdera vīrusu. Kaut Rastorgujevam izdevās no tā izvairīties un sprinta sacensībās pat gūt piekto vietu, kopš tā laika viņam nav sekmējies ar šaušanu, bet Eiropas čempionātu bez veselības problēmām izjauca arī kritiens un ieroča salaušana.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderpozīcijā ar 723 punktiem nostiprinājās Furkads, kuram ar 671 punktu seko vācietis Simons Šemps, kurš šoreiz palika 27.vietā, bet trešais ar 636 punktiem ir krievs Antons Šipuļins, kurš ceturtdien ierindojās septītajā pozīcijā. Tikmēr Rastorgujevs ar 247 punktiem pakāpies uz 27.pozīciju.

Bendikai 79. vieta

Pirms tam ceturtdien dāmu sacensībās 15 kilometru distancē Latvijas biatloniste Baiba Bendika ar divām kļūdām šaušanā ierindojās 79.vietā. Vienu kļūdu Bendika pieļāva jau pirmajā šaušanā, bet nākamajās divās bija nekļūdīga, taču gausais solis trasē viņai pirms noslēdzošās ugunslīnijas ļāva atrasties vien 79.pozīcijā. Pēdējā šaušanā latviete pieļāva vēl vienu kļūdu, finišu sasniedzot tādā pašā pozīcijā.

Līdz šim Bendika vēl nebija Pasaules kausa posmos finišējusi tik augstā vietā.

Tikmēr par sacensību uzvarētāju kļuva pašreizējā Pasaules kausa līdere Kaisa Mekereinena no Somijas, kura visnotaļ apgrūtinošas redzamības apstākļos šaušanā nepieļāva nevienu kļūdu. Somiete panākumu izcīnīja pārliecinoši, jo tuvāko sekotāju titulēto baltkrievieti Darju Domračevu, kura ugunslīnijā kļūdījās vienreiz, viņa apsteidza par vienu minūti un 18,3 sekundēm.

Bendika uzvarētājai piekāpās nepilnas 12 minūtes.

Savukārt trešajā vietā ierindojās bez kļūdām šāvusī čehiete Veronika Vitkova.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderpozīciju ar 810 punktiem joprojām saglabā Mekereinena, bet Domračeva no viņas atpaliek par 43 punktiem. Tikmēr trešā ar 600 punktiem ir Vitkova.

Šis Pasaules kausa posms turpināsies sestdien, kad tiks aizvadītas sacensības sprintā, bet svētdien norisināsies stafetes.