Foto – NORDIC-FOCUS

Rastorgujevam Kontiolahti karjeras otrais pjedestāls Pasaules kausā 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Somijas pilsētā Kontiolahti izcīnīja sudrabu desmit kilometru sprinta sacensībās, otro reizi karjerā Pasaules kausa izcīņā kāpjot uz goda pjedestāla.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Rastorgujevs pērnās sezonas pēdējā posmā izcīnīja sudrabu 15 kilometru sacensībās ar masu startu, pirmo reizi Pasaules kausā finišējot pirmajā trijniekā, bet ceturtdien viņš atkārtoja savu karjeras labāko rezultātu.

No Latvijas sportistiem Pasaules kausa sacensībās uz goda pjedestāla kāpuši arī Ilmārs Bricis un Oļegs Maļuhins.

Pasaules kausa septītā posma sacensībās Rastorgujevs abās ugunslīnijās šāva nekļūdīgu un trasē bija ierasti ātrs. Latvietis finišā vien par 5,8 sekundēm piekāpās krievam Antonam Šipuļinam, kurš arī šāva nekļūdīgi.

Rastorgujevam pēc pirmās šaušanas nokrita brilles, kā rezultātā Latvijas sportists zaudēja dažas sekundes, lai atgūtu savu ekipējumu.

Tikmēr trešais bija francūzis Kentēns Fijons Majē, kurš arī ar precīzu šaušanu Šipuļinam zaudēja 17,3 sekundes, bet no Rastorgujeva atpalika 11,5 sekundes.

Uzreiz aiz goda pjedestāla ar diviem nesašautiem mērķiem bija norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš Šipuļinam zaudēja 19,0 sekundes. Piektais ar vienu kļūdu šaušanā bija Phjončhanas olimpisko spēļu čempions sprintā Arnds Peifers no Vācijas, bet pirmo sešinieku noslēdza vienu soda apli veikušais francūzis Simons Destjē, šiem sportistiem uzvarētājam zaudējot attiecīgi 27,4 un 28,3 sekundes.

Savukārt 12.vietu izcīnīja leģendārais norvēģis Ūle Einārs Bjerndālens, kurš sašāva visus mērķus un uzvarētājam zaudēja 40,4 sekundes. Pēc otrās šaušanas Bjerndālens Rastorgujevam zaudēja 12,7 sekundes, bet no goda pjedestāla atpalika 7,4 sekundes, taču trases atlikušajā daļā zaudēja savu tempu.

Sprintā nestartēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Martēns Furkads.

Piektdien 7,5 kilometru sprinta sacensības aizvadīs dāmas, sestdien norisināsies stafete, bet svētdien biatlonisti spēkosies masu startā.