×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Rastorgujevam palīdzēs titulēts vācu speciālists

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs turpmāk savas šaušanas prasmes slīpēs pie titulētā vācu trenera Klausa Zīberta, aģentūrai LETA apliecināja sportista treneris Intars Berkulis.

Pēdējos gadus Rastorgujevs trasē ir viens no ātrākajiem biatlonistiem pasaulē, taču bieži nedienas viņam sagādājusi šaušana, kur kļūdas liegušas uzrādīt pašus augstvērtīgākos rezultātus. Tomēr nu ir atrasts risinājums – kādreizējais olimpiskais un pasaules medaļnieks biatlonā Zīberts.

“Raugoties uz Andreja rezultātiem šaušanā, bija skaidrs, ka jāmeklē treneris. Nolēmām uzrunāt savulaik olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos medaļas ieguvušo Zībertu, kurš ir strādājis arī par Austrijas un Ķīnas biatlona izlašu galveno treneri, bet līdz Soču olimpiskajām spēlēm vairākus gadus trenēja Baltkrievijas valstsvienību, tostarp titulēto Darju Domračevu,” pavēstīja Berkulis. “Biatlona saimē Zīberts ir atzīts treneris, turklāt viņam ir liela pieredze, taču šis speciālists strādā tikai mājas apstākļos un uz treniņnometnēm nebrauc. Līdz ar to mums pašiem ir vispirms jāsaplāno savas nometnes, lai pēc tam iespēju robežās varētu doties pie Zīberta uz Vāciju. Viņam pašam ir sagatavota trase. Līdz sezonas sākumam esam ieplānojuši viņu apciemot vairākas reizes.”

Kā norādīja Berkulis, viņam ar Rastorgujevu kā iespējamie šaušanas treneri padomā bija divi varianti – jau pieminētais Zīberts un austrietis Alfrēds Eders. Priekšroka tika dota pirmajam.

Pašlaik 59 gadus vecais Zīberts veselības problēmu dēļ no Baltkrievijas izlases trenera amata atkāpās pagājušajā sezonā.

“Ar Andreju šos abus trenerus apdomājām krietnu laiku. Saņēmāmies un nolēmām uzrunāt Zībertu. Šis speciālists seko līdz Rastorgujeva rezultātiem, turklāt viņš pats ir ieinteresēts šī biatlonista trenēšanā. Zībertam pašam šis būs liels izaicinājums, jo šaušanā jātrenē viens no pasaules ātrākajiem biatlonistiem,” sacīja Berkulis.

Berkulis izteicās, ka gatavošanās jaunajai sezonai sāksies 4.maijā, taču sadarbība ar Zībertu pagaidām vēl nav noslēgta ilgtermiņā. Par to tikšot domāts vēlāk.

Tāpat vairākas sezonas viena no aprunātākajām tēmām bijusi Rastorgujeva slēpes jeb kas rūpējas par to slīdamību. Berkulis atklāja, ka šobrīd par to vēl nav lielas skaidrības, taču ir jau veiktas pārrunas ar vairākiem servisa cilvēkiem.

Otrdien kļuva zināms, ka Latvijas biatlona izlases treneru kolektīvam nākamajā sezonā pievienosies Vitālijs Urbanovičs, Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums. Tajā turpinās darboties arī Berkulis, kurš iepriekšējā sezonā bija komandas pagaidu treneris.

“Īsti nekad kā izlases treneris neesmu juties, tas vairāk bija tāds kā nosaukums. Mans darbs bija vairāk saistīts tieši ar Rastorgujevu. Jā, arī pārējiem šad tad palīdzēju treniņprocesā,” izteicās Berkulis. “Domāju, ka otrdienas jaunumi Latvijas biatlonam nāks par labu. Tas ir solis uz priekšu kolektīva attīstībā.”

Kā zināms, šī sezona Latvijas labākajam biatlonistam Andrejam Rastorgujevam neizvērtās pārāk sekmīga, Pasaules kausa kopvērtējumā gūstot 27.vietu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu bija kritums par deviņām pozīcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+