AFP/LETA

Rastorgujevs ar neveiksmīgu pirmo šaušanu ieņem 21.vietu sprintā 1

Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs, aizvadot neveiksmīgu pirmo šaušanu, ceturtdien Itālijā ieņēma 21.vietu Pasaules kausa izcīņas sestā posma desmit kilometru sprinta distances sacensībās.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Rastorgujevs pirmajā šaušanā guļus pieļāva divas kļūdas, tomēr stāvus šaušanu viņš veica bez kļūdām, ar ātru soli trasē spējot izcīnīt 21.vietu. Rezultāti pirmajā šaušanā viņam tobrīd deva vien 66.pozīciju.

Pirmo uzvaru šosezon izcīnīja Simons Šemps no Vācijas, kurš šāva bez kļūdām un finišā Rastorgujevu apsteidza par minūti un 15,6 sekundēm. No tiem sportistiem, kuri šaušanā pieļāva divas kļūdas, Latvijas pārstāvi apsteidza trīs biatlonisti.

Otrajā vietā ar nekļūdīgu šaušanu 14 sekundes aiz Šempa finišēja krievs Jevgēņijs Garaničevs, bet vēl par 6,1 sekundi atpalika slovēnis Jakovs Faks, kurš šaušanā pieļāva vienu kļūdu.

Cits Latvijas pārstāvis Rolands Pužulis nesašāva tikai vienu guļus šaušanas mērķi, ieņemot 91.vietu trīs minūtes un 16,8 sekundes aiz uzvarētāja. Savukārt Roberts Slotiņš pēc sekmīgas guļus šaušanas stāvus šaušanā netika galā ar četriem mērķiem, kas viņam deva 99.pozīciju 102 sportistu konkurencē, uzvarētājam zaudējot četras minūtes un 44,1 sekundi.

Ar diviem nesašautiem mērķiem 25.vietu ieņēma francūzis Martēns Furkads, kurš iepriekšējās trīs sezonās pēc kārtas uzvarējis Pasaules kausa kopvērtējumā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 532 punktiem joprojām ir Furkads. Viņam ar 507 punktiem seko šoreiz septītajā vietā palikušais krievs Antons Šipuļins, bet trešais ar 489 punktiem ir Šemps.

Tikmēr Rastorgujevs pēc neveiksmīga sezonas ievada ar 222 punktiem nemainīgi ieņem kopvērtējuma 24.pozīciju.

Sprinta distances ieskaitē Rastorgujevs ar 143 punktiem pašlaik ieņem 12.vietu.

Iepriekšējos divos posmos Rastorgujevs trīs sacensībās finišēja labāko sešniekā, bet citās šīs sezonas sacīkstēs viņš bijis ārpus labāko desmitnieka.

Posms piektdien turpināsies ar sprinta sacensībām sievietēm, sestdien notiks abas iedzīšanas, bet svētdien – abas stafetes sacensības.

Pasaules kausa sezona līdz martam ilgs deviņos posmos. Martā Somijā risināsies arī pasaules čempionāts.