Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs ar perfektu šaušanu paliek pjedestāla pakājē0

AFP/Scanpix

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien sašāva visus mērķus, tomēr ar to nebija gana medaļai, un viņš Tjumeņā notiekošā Pasaules kausa noslēdzošā – devītā – posma desmit kilometru sprinta sacensībās izcīnīja ceturto vietu.

Tiesa, izcīnīta ceturtā vieta Rastorgujevam ir atkārots otrais visu laiku labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās. Pirms tam viņš šādā līmenī uzreiz aiz goda pjedestāla bijis vēl četras reizes.

Tāpat ceturtā vieta Rastorgujevam ir otrais labākais sasniegums šajā Pasaules kausa sezonā. Pirms divām nedēļām viņš septītajā posmā Kontiolahti sprintā izcīnīja otro vietu, otro reizi karjerā kāpjot uz goda pjedestāla.

Tikmēr par ceturtdienas sacensību uzvarētāju kļuva šī gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs trīs zelta medaļas ieguvušais francūzis Martēns Furkads, kurš arī šaušanā bija nekļūdīgs un finišā par iespaidīgām 33,2 sekundēm apsteidza nekļūdīgi šāvušo tautieti Simonu Destjē.

Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena savukārt kāpa zviedrs Frēdriks Lindstrems, kurš arī šaušanā bija nekļūdīgs un no uzvarētāja atpalika par 33,5 sekundēm.

Pateicoties ceturtdien gūtajam panākumam Furkads teju ir nodrošinājis septīto Lielo kristāla globusu pēc kārtas.

Savukārt Rastorgujevu no goda pjedestāla ceturtdien šķīra tikai 1,7 sekundes, bet no Furkada viņš atpalika par 35,2 sekundēm.

Saistītie raksti

Kā ierasts, Latvijas biatlonists trasē ceturtdien bija ātrs, kopumā uzrādot septīto labāko slēpojumu, turklāt ļoti sekmīga viņam bija arī šaušana. Lai gan pirmajā ugunslīnijā Rastorgujevs ieslēpoja kā desmitais, visi pieci sašautie mērķi viņam ļāva pakāpties jau uz ceturto vietu. Līdz nākamajai ugunslīnijai viņš gan atkrita par vienu pozīciju, bet vēlreiz nekļūdīšanās nevienā no šāvieniem viņam ļāva būt jau trešajam, esot uzreiz aiz Furkada un vācieša Ērika Lesera.

Tiesa, noslēdzošajā aplī Rastorgujevam garām aizgāja Destjē un Lindstrems, kamēr Lesers sāka atpalikt un noslēgumā finišā bija uzreiz aiz Latvijas biatlonista.

LA.lv