Rastorgujevs ar vienu kļūdu iegūst devīto vietu PK noslēdzošajā posmā sprintā 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien pieļāva vienu kļūdu un izcīnīja devīto vietu desmit kilometru sprinta sacensībās Pasaules kausa sezonas noslēdzošajā posmā, kas risinās Hantimansijskā, savukārt uzvaru guva austrietis Jūlians Eberhards, kuram šis ir lielākais panākums karjerā.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Rastorgujevs distanci iesāka ātri un pēc pirmās šaušanas, kurā bija nekļūdīgs, atradās trešajā vietā. Trešajā vietā viņš joprojām bija arī neilgi pirms otrās šaušanas, bet tajā tika pieļauta viena kļūda, un pēc ugunslīnijas Latvijas sportistam bija sestā vieta. Tomēr, kā šosezon gadījies jau vairākkārt, pēdējā aplī Rastorgujevs zaudēja salīdzinoši daudz laika un atkrita par vairākām vietām.

Uzvaru guvušajam un nekļūdīgi šāvušajam Eberhardam Latvijas sportists finišā zaudēja minūti un 6,8 sekundes. Zīmīgi, ka Eberhards līdz šim savā karjerā Pasaules kausa sacensībās nebija spējis tikt augstāk par ceturto vietu, turklāt viņš tikai četras reizes bija ticis pirmajā desmitniekā.

Otro un trešo vietu ieguva Vācijas biatlonisti, kuri arī šaušanā bija nekļūdīgi – Simons Šemps uzvarētājam zaudēja vien 1,1 sekundi, bet Arnds Peifers – 23 sekundes.

Savukārt tikai 39.vietā šoreiz palika titulētais Martēns Furkads, kurš nesenajā pasaules čempionātā izcīnīja četras zelta medaļas un jau piekto sezonu pēc kārtas triumfējis Pasaules kausa kopvērtējumā. Viņš divās šaušanās kopā pieļāva četras kļūdas.

Divi citi Latvijas biatlonisti sasniedza savas karjeras rekordu, tomēr nespēja pietuvoties pirmajam sešdesmitniekam. Ar vienu kļūdu šaušanā 71.vietu ieņēma Roberts Slotiņš, kurš uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 32,6 sekundes, bet Aleksandrs Patrijuks kļūdījās četras reizes un ierindojās 77.pozīcijā, atpaliekot par vairāk nekā četrām minūtēm.

Slotiņam līdz šim karjeras rekords Pasaules kausa sacensībās bija 82.vieta, kas tika izcīnīta tieši pirms gada sprinta sacensībās Hantimansijskā, bet Patrijuks līdz šim nebija ticis augstāk par 93.vietu.

Tiesa, šoreiz sacensībās piedalījās vien 84 sportisti.

Pasaules kausa kopvērtējumā triumfu sev jau garantējis titulētais Furkads, kurš guvis 1152 punktus. Viņam ar 785 punktiem seko šoreiz nestartējušais krievs Antons Šipuļins, bet trešo vietu ar 766 punktiem ieņem piektdien septīto vietu guvušais norvēģis Juhanness Tingness Bē.

Savukārt Rastorgujevs ar 366 punktiem veicis uzreiz piecu pozīciju kāpumu un tagad atrodams 21.vietā.

Jau ziņots, ka Pasaules kausa noslēdzošais posms ceturtdien sākās ar sprinta sacensībām dāmām, kurās vienīgā Latvijas pārstāve Baiba Bendika izcīnīja 37.vietu.

Turpinājumā sestdien vīri un dāmas aizvadīs iedzīšanas sacensības, kurās startēs arī Rastorgujevs un Bendika, bet Pasaules kausa sezona noslēgsies svētdien ar masu starta distancēm.

Pasaules čempionātā, kas pagājušās nedēļas nogalē noslēdzās Norvēģijā, Latvijas sportisti palika bez augstvērtīgiem rezultātiem, tiesa, Rastorgujevs trīs reizes iekļuva labāko trīsdesmitniekā, gūstot 20.vietu sprintā, 26.vietu masu starta sacensībās un 27.vietu iedzīšanā.

Kā zināms, Latvijas biatlona izlasē pavasarī notika lielas pārmaiņas un galvenā trenera amatā atgriezās Vitālijs Urbanovičs, turklāt viņam tagad palīdz kādreizējie valsts biatlonisti Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums. Tiesa, Rastorgujevs šovasar turpināja trenēties atsevišķi no pārējās komandas.

Pagājušajā sezonā Rastorgujevs Pasaules kausa kopvērtējumā guva 27.vietu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija kritums par deviņām pozīcijām.