Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs: Beigās izvilkām sezonu, sākums bija ļoti smags0


Andrejs Rastorgujevs distancē.
Andrejs Rastorgujevs distancē.
Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs nupat aizvadītajā sezonā ir gandarīts par ciešo komandas garu un iespēju pastrādāt citādāk.

Rastorgujevs sezonas labāko rezultātu sasniedza pirms mēneša, kad ar sesto vietu pasaules čempionāta 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās uzrādīja vienu no labākajiem sasniegumiem valsts biatlona vēsturē. Veiksmīgās sezonas beigas ļāva Pasaules kausa kopvērtējumā ieņemt 20.vietu.

“Beigās izvilkām sezonu, jo sākums bija ļoti smags. Sezonas otrajā pusē rezultāts bija diezgan labs un patīkams. Daudz kas sanāca un beigās bija ļoti labi. Gan uzlabojās šaušana, gan arī fiziskā sagatavotība bija labāka nekā sezonas sākumā. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, bija progress šaušanā, kas daudzas reizes izvilka,” stāstīja alūksnietis.

Labi strādāja komanda

Vēl augstāk kopvērtējumā pacelties liedza Pasaules kausa pēdējā posma sprinta sacensības, kurās Latvijas biatlonists ieņēma 49.vietu, taču iedzīšana padevās 28 pozīciju kāpums.

Bez iedzīšanas viņš pasaules čempionātā sasniedza savus labākos rezultātus arī meistarsacīkšu individuālajā distancē un sprintā, kur izcīnīja attiecīgi 13. un 14.vietu

“Pasaules čempionāts bija svarīgs pavērsiens sezonā. Pēc tāda sezonas sākuma turpinājumā uzrādītais rezultāts bija izcils,”

pauda biatlonists, kā galveno pavērsiena punktu minot to, ka planētas meistarsacīkstēs uz vietas bijusi visa komanda.

“Daudzi labi nostrādāja, rezultātā varēja redzēt komandas darbu un garu. Uzreiz redzams, kā sportists paceļas, jo daudz ko nosaka komanda, kas ir apkārt. Vairāk var koncentrēties savam darbam un tam, kā to paveikt ar maksimālo atdevi. Katrs cilvēks komandā no savas puses izdara maksimālo darbu, līdz ar to sasniedzam arī rezultātu.”

“Pasaules čempionātā klāt bija mans slēpju serviss, mans treneris [Pērs Ūlavs Treterūds], tāpat menedžeris uz laiku bija ieradies, kā arī klāt pielidoja Frūde Andresēns. Tāpat uz vietas bija arī Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) fizioterapeits Māris Eikens. Lielu artavu deva arī visa pārējā Latvijas komanda, kas ļoti daudz palīdzēja ar informāciju trasē,” par komandas sastāva aprisēm pasaules čempionātā stāstīja biatlonists.

Neskaidrība par turpmāko sadarbību ar Andresenu

Ar titulētā norvēģu biatlonista Andresēna palīdzību Rastorgujevam šajā sezonā izdevies uzlabot šaušanu. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, precizitāte uzlabojusies šaušanā stāvus (81%), guļus (85%) un arī summā (83%). Šobrīd gan nav zināms, vai sadarbība tiks turpināta arī nākamajā sezonā.

“Par turpmāko sadarbību neko nevaru komentēt, pagaidām neesam runājuši. Sezona tikko beigusies, visiem jāatvelk elpa un tikai pēc tam jāizrunājas, lai skatītos nākotnē,” teica biatlonists.

Katrs darīja savu darbu

Komandas darbs krietni atvieglojis gatavošanos sacensībām, jo pašam Rastorgujevam nebija jārisina organizatoriskie jautājumi.

“Ir ļoti svarīgi, lai katrs dara savu darbu. Es nejaucos viņu darbā, tikai apjautājos par situāciju. Izbaudīju to, ka nav jādara papildu lietas, tikai savu darbu – skriet un šaut. Bija diezgan baudāms process, neskatoties uz veselību un pārējiem blakus apstākļiem.

Saistītie raksti
Varēju vairāk realizēt savu potenciālu, kā arī uzlabot psiholoģisko sagatavotību, jo nebija papildu lietu, kas aizņem vietu galvā. Varēju pilnvērtīgi darboties un strādāt.

Redzēju motivāciju savā komandā. Visi esam vienā vagonā, atbalstām viens otru un ejam uz priekšu. Tik cieša komanda vēl nav bijusi, šosezon pirmo reizi to izjutu. Komanda nostrādāja ļoti augstā līmenī un es varēju pilnībā pievērsties savam darbam,” skaidroja biatlonists.

LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Sports
FOTO: U-20 basketbolisti turpina katastrofu – sešās spēlēs seši zaudējumi un sveiki augstākā divīzija
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijas hokeja zvaigzne Panarins skarbi par Krievijas politiku un Putinu: Vladimir Vladimirovič, pārdod savas slidas
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
Pļaviņš/Točs un Samoilovs/Šmēdiņš tiek astotdaļfinālā turnīrā Portugālē
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Ar Ukrainu viss būs kārtībā
3 stundas
Uldis Šmits
Pasaulē
Uldis Šmits: Izmantosim izdevību
2 stundas
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Aprit 50 gadi, kopš pirmais cilvēks izkāpa uz Mēness
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Pie Ventspils lidostas sākta jaunas ēkas būvniecība 1
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Publicēts video, kā sagrāba britu tankkuģi
4 stundas