Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs, Bendika, Aparjodi saņems SOK Solidaritātes fonda stipendijas0


LOK prezidents Aldons Vrubļevskis (no labās) un ziemas sporta veidu pārstāvji ar stipendiju “Pekina 2022” sertifikātiem.
LOK prezidents Aldons Vrubļevskis (no labās) un ziemas sporta veidu pārstāvji ar stipendiju “Pekina 2022” sertifikātiem.
Foto: LOK

15 Latvijas ziemas sporta veidu pārstāvji saņems olimpiskās stipendijas “Pekina 2022”, kas ļaus labāk sagatavoties nākamajai ziemas Olimpiādei.

Ceturtdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) telpās notika svinīgā līguma parakstīšana un sertifikātu pasniegšana.

LOK ir apstiprināts olimpiskās solidaritātes finansējums 420 000 ASV dolāru (382 000 eiro) apmērā, ko piešķir Starptautiskā Olimpiskā komiteja. Finansējums paredzēts atbalsta sniegšanai Latvijas sportistu sagatavošanai XXIV Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā 2022.gadā.

LOK, pēc savstarpējas vienošanās ar Starptautiskajām un nacionālajām sporta federācijām, ir apstiprinājusi stipendijas astoņu ziemas sporta veidu pārstāvjiem.

Stipendijas skeletonā, bobslejā, kamaniņu sportā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā un daiļslidošanā piešķirtas diviem atlētiem no katras sporta veida, savukārt šorttrekā atbalstu saņēmis viens atlēts.

“Pekina 2022” pirmās stipendijas saņēma skeletonisti Dārta Estere Zunte un Krists Netlaus, bobslejisti Ralfs Bērziņš un Helvijs Lūsis, kamaniņu sportisti Kendija un Kristers Aparjodi, biatlonisti Baiba Bendika un Adrejs Rastorgujevs, distanču slēpotāji Patrīcija Eiduka un Raimo Vīgants, klanu slēpotāji Dženifera Ģērmane un Žaks Gedra, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Angelīna Kučvaļska, kā arī šorttrekists Reinis Bērziņš.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis apliecināja, ka līdz ar šo stipendiju, sportisti uzņemas olimpiskās kustības vēstnieku lomu, demonstrējot visai pasaulei šo konkrēto Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) solidaritātes piemēru. “Novēlam vislabāko veiksmi garajā un smagajā ceļā pretim Pekinas ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijai, jo mūsu lielākā cerība ir Jūs redzēt pārstāvam Latviju olimpiskajās spēlēs 2022.gadā,” teica Vrubļevskis.

Olimpiskā stipendija “Pekina 2022” ir finansiāls atbalsts 28 000 ASV dolāru (25 470 eiro) apmērā (1000 ASV dolāru jeb 910 eiro mēnesī) katram sportistam, kas ir paredzēta sportistu treniņu procesa nodrošināšanai laika periodā no 2019.gada 1.novembra līdz 2022.gada 28.februārim.

Saistītie raksti

LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers atzīmē, ka piešķirtie līdzekļi būs nozīmīgs atbalsts mūsu 15 Latvijas ziemas sporta veidu pārstāvjiem, kas palīdzēs nodrošināt veiksmīgu sagatavošanos svarīgākajam startam – XXIV Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā 2022.gadā. Programmas vadlīnijas paredz ilgtermiņa ieguldījumu sportistu sagatavošanas plānā, neparedzot izmaiņas sportistu sarakstā.

Olimpiskā stipendija “Pekina 2022” dod sportistam unikālu iespēju izmantot finansiālu atbalstu no olimpiskās solidaritātes un olimpiskās kustības. Latvijas stipendiāti piešķirto finansējumu varēs izmantot uzturēšanās un ceļa izdevumu apmaksai, saistībā ar treniņu nometnēm un sacensībām.

LA.lv