Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs izcīna 18.vietu Pasaules kausa sacensībās sprintā; Bricim nepilnas divas sekundes līdz punktiem un vieta iedzīšanā 16

Foto – LETA

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Rūpoldingā izcīnīja 18.vietu Pasaules kausa sestā posma desmit kilometru sprinta sacensībās, bet pieredzējušais Ilmārs Bricis ieņēma 45.vietu, par nepilnām divām sekundēm atpaliekot no pirmā četrdesmitnieka, kas nodrošinātu punktus kopvērtējumā.

Rastorgujevs divās šaušanās neizvēra divus mērķus, finišu sasniedzot pēc 22 minūtēm un 33,0 sekundēm.
Tikmēr Ilmārs Bricis šautuvē bija nekļūdīgs, bet finišā ieņēma 45.pozīciju. No labāko 40 skaita, kuri saņem kopvērtējuma punktus, Bricis atpalika 1,9 sekundes. Savukārt Daumants Lūsa atstāja trīs neaizvērtus mērķi, finišējot 96.vietā 107 biatlonistu konkurencē.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēts titulētais francūzis Martēns Furkads, kurš distanci veica 21 minūtē un 13,4 sekundēs.

Otrās vietas ieguvējs austrietis Jūlians Eberhards Furkadam zaudēja 17,5 sekundes, bet trešajā pozīcijā finišējušais Ēmils Hegle Svendsens bija 37,8 sekundes lēnāks par francūzi. Pirmie pieci sportisti šautuvē sašāva visus mērķus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka trešdien 4×7,5 kilometru stafetē vīriešiem uzvarēja Norvēģija, kamēr Latvija ar Lūsu, Brici, Aleksandru Patrijuku un Robertu Slotiņu trešā posma laikā tika apsteigta par apli un tika klasificēta 24.vietā 25 izlašu konkurencē.

Tikmēr Rastorgujevs izlaida jau iepriekšējo Pasaules kausa posmu, lai labāk sagatavotos sezonas atbildīgākajiem startiem.

Savukārt ceturtdien 4×6 kilometru stafetē sievietēm bez Latvijas līdzdalības uzvarēja Vācijas biatlonistes, kuras aiz sevis atstāja Franciju un Norvēģiju.

Posma turpinājumā sestdien būs sacensības sprintā sievietēm, bet svētdien tiks aizvadītas abas iedzīšanas distances.

No Latvijas biatlonistiem labākos rezultātus šosezon sasniedzis Rastorgujevs, kurš trešajā posmā izcīnīja sesto vietu sprintā un septīto iedzīšanā. Tāpat viņš bija sestais pirmā posma 20 kilometru distancē. Tas sportistam pašlaik Pasaules kausa kopvērtējumā dod 26.vietu.

Pēc šī posma biatlonisti dosies uz Antholcu-Anterselvu, kur norisināsies sestais posms, noslēdzot sezonas otro trimestri. Pēc tā februārī Hohfilcenē, Austrijā gaidāms pasaules čempionāts, kuram sekos sezonas pēdējie trīs Pasaules kausa etapi.

Kā vēstīts, marta sākumā Krievijas pilsētā Tjumeņā paredzētais posms pārcelts uz Kontiolahti Somijā.

LA.lv