×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
30. janvāris, 2014
Drukāt

Rastorgujevs kļūst par Eiropas čempionu 20 kilometru distancē (4)

andrejsrastorgujevs.comandrejsrastorgujevs.com

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Novo Mesto (Čehija) uzvarēja Eiropas čempionāta 20 kilometru individuālajā distancē.

Četrās šaušanās Latvijas olimpietis pieļāva trīs kļūdas un finišā vien par 0,3 sekundēm apsteidza vācieti Benediktu Dollu, kurš arī kļūdījās trīs reizes.

Pēc pirmās šaušanas, kurā Rastorgujevs bija nekļūdīgs, viņš atradās līderpozīcijā, bet otrajā ugunslīnijā pieļāva uzreiz divas kļūdas, atkrītot uz desmito pozīciju. Pēc trešās šaušanas viņam un Dollam jau bija vienāds kļūdu skaits, tomēr vācietis bija 2,8 sekundes priekšā Latvijas pārstāvim, un sīva neklātienes cīņa turpinājās līdz pat finišam.

Ceturtajā šaušanā gan Rastorgujevs, gan Dolls pieļāva pa kļūdai un Latvijas biatlonists joprojām zaudēja 1,4 sekundes. 2,3 kilometrus pirms finiša Rastorgujevs jau apsteidza konkurentu par 5,2 sekundēm, bet puskilometru pirms beigām viņš bija 3,7 sekundes priekšā. Ļoti sīvā cīņā Dolls atlikušajā nogrieznī bija nedaudz ātrāks, tomēr Rastorgujevs nosargāja panākumu.

Ar šo rezultātu Rastorgujevs garantējis, lai arī nākamajā gadā atrastos Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) A sastāvā.

Pie bronzas godalgas sacensībās tika jaunais krievu sportists Maksims Cvetkovs, kurš ugunslīnijā pieļāva divas kļūdas, atpaliekot par minūti un 14,8 sekundēm.

Sacensībās piedalījās vēl divi Latvijas biatlonisti. Rolands Pužulis pirmajās trijās šaušanās bija nekļūdīgs, kas deva vietu labāko trīsdesmitniekā, bet ceturtajā šaušanā kļūdījās divreiz un finišu sasniedza 49.vietā, Rastorgujevam zaudējot septiņas minūtes un 18,4 sekundes. Savukārt Toms Praulītis ar piecām kļūdām uzvarētājam zaudēja nedaudz virs desmit minūtēm, kas deva 65.vietu 86 finišējušo sportistu konkurencē.

Pirms gada Rastorgujevs Eiropas čempionātā izcīnīja ceturto vietu 20 kilometros, bet desmit kilometru sprintu viņš pamanījās nobraukt pat divas reizes, tomēr abas reizes sacensības atcēla nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ.

15 kilometru distancē dāmām ceturtdien 29.vietu Eiropas čempionātā izcīnīja vēl viena olimpiete Žanna Juškāne, kura četrās šaušanās pieļāva septiņas kļūdas. Savukārt junioru konkurencē Aleksandrs Patrijuks trešdien Eiropas čempionātā ierindojās 25.vietā.

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Žurnālistam jābūt godīgam.Bija jāpiezīmē, ka šajā čempionātā,sakarā ar gatavošanos Olimpiskajām spēlēm,nepiedalījās labākie Eiropas biatlonisti.Uzvara sacensībās ir uzvara,ar to var apsveikt.Nav saprotama tikai dažu federāciju senilo veču Eiropas čempionātu rīkošana īsi pirms vai pēc Olimpiskajām spēlēm, kad labākie sportisti saprotamu iemeslu dēļ tādos “čempionātos”nepiedalās.Tad Eiropas čempiona godu nēsā tie,kam tas nav pa spēkam.Mums jau tādu ir,piem,pludmales volejbolā.Vai tā ir arī ar Rastorgujevu,to pierādīs viņa turpmākie starti.

  2. Andrejs perfekti parvalda latviešu valodu un dzied valsts valodā .Lai veicas .

  3. Kādas šausmas krievs sauj labāk nekā latvieši! Ārā viņu no Latvijas,citādāk sāks apšaut latviešus.

    • Nevis krievus jādzen ārā, bet visus okupantus un kolonistus, kas te radušies tāpēc, ka Krievija 50 gadus okupēja, kolonizēja un rusificēja Latviju.

      Un man ir prieks par Latvijas krieva Rastorgujeva sportiskajiem panākumiem. Esmu lepns, ka viņš ir Eiropas čempions.

Draugiem Facebook Twitter Google+