Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs masu startā 26. vietā, uzvara norvēģim Bē 16

LETA

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs Norvēģijā notikušā pasaules čempionāta masu starta sacensībās 15 kilometru distancē svētdien izcīnīja 26.vietu, bet par čempionu tika kronēts mājinieks Juhanness Tingness Bē.
Zīmīgi, ka Latvijas sportists kā pēdējais kvalificējās masu startam, lai gan šajā čempionātā viņš nav izcēlies ar augstiem sasniegumiem.
Rastorgujevs pirmajā šaušanā pieļāva vienu kļūdu, bet līderis bija austrietis Simons Eders, kurš par septiņām sekundēm apsteidza tuvākos sekotājus, bet latvietis no viņa atpalika par 37,2 sekundēm. Trasē alūksnietis sadeldēja deficītu uz pusi, tomēr otrajā ugunslīnijā vēlreiz neaizvēra vienu mērķi, atpaliekot par 39,5 sekundēm, kas deva vietu trešajā desmitā.
Distances vidū līderpozīciju pārņēma mājinieks Juhanness Tingness Bē, bet Rastorgujeva deficīts pret līderi pieauga. Trešajā ugunslīnijā Bē šāva ātri un neaizvēra pēdējo mērķi, kamēr līderu grupas galvgalī izvirzījās viņa titulētais tautietis Ūle Einārs Bjērndālens. Turpretī Rastorgujevs šāva lēni, turklāt pieļāva vienu kļūdu, līderiem zaudējot jau vairāk nekā minūti un ieņemot 27.vietu 30 sportistu konkurencē.
Līdz ceturtajai šaušanai izveidojās deviņu sportistu liela grupa, kas slēpoja vien trīs sekunžu robežās, tomēr pirms šautuves ātrumu uzņēma Martēns Furkads, sašaujot visus mērķus. Tāpat precīzi bija Bjerndālens un Bē, kuriem piecas sekundes pēc ceturtās šaušanas zaudēja ukrainis Serhijs Semjonovs. Tikmēr Rastorgujevs sašāva visus mērķus, kas viņam ļāva pacelties par vienu vietu.
Norvēģu līdzjutēju ovāciju pavadīti mājinieki sāka pakaļdzīšanos Furkadam, un Bē izdevās apdzīt francūzi. Kaut gan Furkadam uz mirkli izdevās atgūt līderpozīciju, tomēr Bē viņu vēlreiz apdzina un līdz finišam nosargāja čempiona titulu. Furkads finišā ieslēpoja 2,8 sekundes vēlāk, bet Bjērndālens no sava tautieša atpalika par 6,7 sekundēm.
Tikmēr Rastorgujevs Bē zaudēja divas minūtes un 25,6 sekundes, kas viņam deva 26.vietu.
Bē šī bija otrā zelta medaļa šajā pasaules čempionātā. Norvēģijas izlases sastāvā viņš triumfēja stafetes sacensības, bet jauktajā stafetē guva bronzu. Tikmēr Furkads Holmenkollenē izcīnīja četrus zeltus un vienu sudraba, bez medaļām paliekot vienīgi stafetē. Savukārt Bjērndālens savās mājās izcīnīja divus sudrabus, un pa vienai zelta un bronzas godalgai, bet kopumā pasaules meistarsacīkstēs viņam 43 medaļas.
Pasaules čempionātā tiek dalīti arī Pasaules kausa kopvērtējuma punkti, kurā vīriešu konkurencē pārliecinošs līderis ar 1151 punktu ir Furkads, kurš šajā čempionātā izcīnījis jau četrus zeltus. Viņam ar 785 punktiem seko krievs Antons Šipuļins, kurš svētdien finišēja devītais, bet trešo vietu ar 730 punktiem ieņem Bē, kamēr Rastorgujevs ar 334 punktiem atrodams 26.vietā.
Masu starta sacensībās dāmām 12,5 kilometru distancē par čempioni tika kronēta francūziete Marī Dorēna-Abēra, trešo reizi Holmenkollenē kāpjot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.
Dorēna-Abēra par čempioni tika kronēta arī 15 kilometru klasikā un jauktajā stafetē. Savukārt 7,5 kilometru sprintā un stafetē viņa izcīnīja sudrabu, bet iedzīšanā guva bronzas godalgu.
Svētdien notikušajā sacensībās masu startā Dorēna-Abēra bija nekļūdīga ugunslīnijā, finišu sasniedzot pēc 35 minūtēm un 28,5 sekundēm. Tikmēr pa vienai kļūdai šaušanā pieļāva sudraba un bronzas godalgas ieguvējas attiecīgi vāciete Laura Dālmeiere un somiete Kaisa Mekereinena. Dālmeiere francūzietei finišā zaudēja 7,3 sekundes, bet vēl četras sekundes desmitdaļas lēnāka bija Mekereinena.

LA.lv