×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Rastorgujevs: No Zībarta esmu uzzinājis daudz jauna, ko līdz šim nezināju (1)

foto - Zigismunds Zālmanisfoto - Zigismunds Zālmanis

Rezultāti pagājušajā Pasaules kausa sezonā nebija slikti un izdevies noturēt savu līmeni, ceturtdien notikušajā preses konferencē izteicās Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs guva 27.vietu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija kritums par deviņām pozīcijām, tomēr tāpat viņam četras reizes izdevās ieslēpot sacensību labāko sešiniekā.

“Sezona nebija viegla, bet kaut kādu savu līmeni esam noturējuši, kaut ne tā, kā gribējās. Kopumā rezultāti bija labi, jo vairākas reizes Pasaules kausa sacensībās sasniedzu sešinieku,” preses konferencē pauda biatlonists. “Dažādu apsvērumu dēļ starts Eiropas čempionātā un pasaules meistarsacīkstēs neizdevās, tomēr, pateicoties ļoti lielajam atbalstam no “Norvik” bankas, rezultātu izdevās noturēt.”

Starpsezonā Rastorgujevs uzsācis darbu pie titulētā vācu trenera Klausa Zīberta, slīpējot šaušanas prasmes.

“No Zībarta esmu uzzinājis daudz jauna, ko līdz šim nezināju – kā lai savieno šaušanas kondīciju un fizisko kondīciju. Kā viņš saka, biatlons nav tikai slēpošana vai šaušana, tas ir kopums,” stāstīja Rastorgujevs, kurš pie vācu speciālista pirmajā treniņnometnē strādājis pat astoņas stundas dienā. “Nezināju, kāda viņam pašlaik veselība, bet, kad uzrunāju, viņš teica, ka jau ir labāk, un piebilda, ka vēlas strādāt tieši ar mani, jo sekojot biatlonam un fanojot par maniem rezultātiem. Iepriekš, kad bijām tikušies, viņš teica, ka mēs strādājam profesionāli.”

“Pašlaik šaušana aizņem ļoti daudz laika, tāpēc nepietiekami piestrādājam pie fiziskās sagatavotības. Tomēr tāpat uzskatu, ka slēpošanā paliksim tikai ātrāki,” izteicās Rastorgujevs, kurš atzina, ka aizvadītajā sezonā viņam nav bijis pārliecības par spēju iebraukt kādu sacensību trijniekā. “Pēdējā Pasaules kausa posmā, kad tikai trīs sekundes desmitdaļas sprintā pietrūka līdz trijniekam, biju laimīgs. Tomēr nākotnē mērķis noteikti būs visaugstākais, mēs neapstāsimies.”

“Jā, iepriekšējā sezona bija nedaudz solis atpakaļ. Neko nesolām, bet būsim stiprāki,” uzsvēra sportists.

Kā zināms, pirms sezonas Rastorgujevs noslēdza četru gadu sadarbības vienošanos ar “Norvik” banku, kas kļuva par viņa ģenerālsponsoru.

“Virzāmies uz mērķi sasniegt augstvērtīgu rezultātu 2018.gada olimpiskajās spēlēs, tāpēc mums nepieciešams garantēts un stabils finansējums,” sportista treneris Intars Berkulis pauda prieku par “Norvik” bankas finansējumu. “Negribētu teikt, ka sezona nav izdevusies. Tagad esam mācījušies no daudzām kļūdām. Andrejs pirmajā Pasaules kausa posmā piedalījās nevesels, un tas atstāja sekas visai sekojošajai sezonai.”

“Ar fizisko kondīciju viss ir kārtībā. Andrejs sezonas griezumā ir sestais ātrākais slēpotājs, bet bija nianses šaušanā, tāpēc izlēmām par Zībarta piesaistīšanu un tagad Andrejs dosies pie viņa jau uz otro nometni, mācīties šaut,” teica treneris.

“Sezona Andrejam bijusi ar kāpumiem un kritumiem, bet viss beidzies veiksmīgi. Nav jāber pelni uz galvas, jo sezona bija vairāk vai mazāk adekvāta – pienāks brīdis, kad arī mums būs sasniegumi uz kuriem tiecamies,” teica LBF viceprezidents Gundars Upenieks. “Nākamais solis tam ir šaušanas trenera piesaistīšana, un ar “Norvik” bankas atbalstu esam pārliecināti, ka izdosies viss nepieciešamais, lai varētu sacensties ar pasaules bagātākajām valstīm.”

Rastorgujevam turpinājumā gaidāmas vēl divas treniņnometnes, bet pēc tam jūlija vidū sāksies nepārtraukta gatavošanās nākamajai sezonai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai izdodas!
    Šķiet, biatlons ir ziemas sporta veids ar vislielāko konkurenci. Ja tajā izdodas tikt desmitniekā, tas jau ir izcils sasniegums!

Draugiem Facebook Twitter Google+