Rastorgujevs olimpisko sezonu Norvēģijā sāk neveiksmīgu šaušanu 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien pieļāva piecas kļūdas šaušanā un ieņēma 24.vietu IBU kausa pirmā posma desmit kilometru sprinta distancē.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Rastorgujevs šaušanā guļus neaizvēra divus mērķus, bet šaušanā stāvus kļūdījās trīs reizes.

Sprintā uzvaru izcīnīja francūzis Emiljēns Žaklīns, kurš nesašāva vienu mērķi un distanci veica 25 minūtēs un 26,1 sekundē.

Otrais ar trim kļūdām šaušanā bija vācietis Johanness Kīns, kurš uzvarētājam zaudēja 5,7 sekundes, bet trešajā vietā ar diviem nesašautiem mērķiem bija krievs Aleksejs Sļepovs, kurš bija vēl 2,4 sekundes lēnāks.

Tikmēr Aleksandrs Patrijuks ar trim kļūdām ieņēma 53.vietu, Oskars Muižnieks ar pieciem nesašautiem mērķiem bija 71.pozīcijā, bet veterāns Ilmārs Bricis neaizvēra sešus mērķus un ierindojās 92.pozīcijā 128 biatlonistu konkurencē.

Vēlāk 7,5 kilometru sprinta distancē uz starta dosies dāmas, Latviju pārstāvot Baibai Bendikai un Ievai Pūcei.

Svētdien Estešundā, Zviedrijā, sāksies Pasaules kausa sezona, kuras kulminācija būs februārī, kad Phjončhanā norisināsies Ziemas olimpiskās spēles. Iepriekšējā sezonā Latvijas vīriem tika nodrošinātas divas vietas olimpiskajās spēlēs, bet Bendikai par ceļazīmi uz Olimpiādi jācīnās vēl šajā sezonā.