Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs pasaules čempionātā paliek bez augstām vietām 16

LETA

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs ceturtdien atkal šāva neveiksmīgi un samierinājās ar 56.vietu Austrijā notiekošā pasaules čempionāta 20 kilometru distancē, kas viņam liegs braukt sacensībās ar masu startu.

Sacensībās, kas tāpat kā trešdien 15 kilometru individuālā distance dāmām, notika netipiski siltos laika apstākļos, Rastorgujevs trešajā viesošanās reizē ugunslīnijā bija nekļūdīgs, pirmajā pieļāva vienu kļūdu, bet abās stāvus šaušanās kopā savāca piecas soda minūtes.

Par čempionu sensacionāli kļuva nekļūdīgi šāvušais amerikānis Loels Beilijs, kurš līdz šim tikai reizi bija kāpis uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās, bet sešos mērķos netrāpījušais Rastorgujevs viņam piekāpās par piecām minūtēm un 50,3 sekundēm.

Rastorgujevam šajā čempionātā neizdevās tikt pie augstvērtīgiem rezultātiem un tāpēc viņam arī nebūs iespēja stāties uz starta distancē ar masu startu. Sportista labākais rezultāts bija 37.vieta 12,5 kilometru iedzīšanā.

Beilijs sacensību noslēgumā bija 3,3 sekundes ātrāks nekā čehs Ondržejs Moravecs, kurš arī šāva nekļūdīgi. Pretēji amerikānim Moravecam šis nebūt nav pirmais panākums. Viņš 2014.gadā Soču olimpiskajās spēlēs guva trīs medaļas, bet pasaules čempionātos šī viņam bija jau piektā godalga.
Savukārt 21,2 sekundes aiz čempiona trešajā vietā sekoja pēdējo sezonu biatlona līderis Martēns Furkads no Francijas, kurš kļūdījās divas reizes. Tagad viņš pasaules čempionātos ticis jau pie 24 godalgām.

Saistītie raksti

Pēc pirmās šaušanas 24.vietā bija Latvijas biatlonists Daumants Lūsa, tomēr turpinājumā viņš kļūdījās trīs reizes, finišā samierinoties ar 75.vietu. Lūsa čempionam zaudēja septiņas minūtes un 55,4 sekundes.
Zīmīgi, ka šis sportistam ir augstākais rezultāts karjerā, jo Pasaules kausa sacensībās viņam labākā ir 77.vieta.

Tāpat Latviju sacensībās pārstāvēja Aleksandrs Patrijuks, kurš šaušanā kļūdījās sešas reizes un ieņēma 93.vietu starp 100 finišējušajiem atlētiem. Viņš atpalika vairāk nekā 11 minūtes. Sākotnēji sacensībās Patrijuka vietā bija plānojis startēt pieredzējušais Ilmārs Bricis, tomēr viņš slimības dēļ neizgāja uz starta.

LA.lv