Andrejs Rastorgujevs

Rastorgujevs sezonas noslēdzošā PK posma sprintā vien piektā desmita beigās 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Norvēģijā ierindojās tikai 49.vietā Pasaules kausa pēdējā, devītā, posma desmit kilometru sprinta sacensībās.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Latvijas biatlonists šaušanā nopelnīja trīs soda apļus un nebija gana ātrs arī distancē.

Par šo sacensību uzvarētāju, tikdams jau pie sava 14.panākuma sezonā, piektdien kļuva šosezon dominējošais norvēģis Juhanness Tingnēss Bē, kurš abās šaušanās kopumā neaizvēra vienu mērķi un finišēja pēc 24 minūtēm un 39,9 sekundēm. Norvēģijas biatlonists par 31,7 sekundi apsteidza kļūdas nepieļāvušo Itālijas biatlonistu Lukasu Hoferu.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās francūzis Kentēns Fijons-Majē, kurš arī ugunslīnijā aizvēra visus mērķus.

Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 19,6 sekundes. Vēl pirms pirmās šaušanas Latvijas vadošais biatlonists bija 18.vietā, tomēr miglainos laikapstākļos nesašauti divi mērķi no guļus stāvokļa viņam lika izkrist no labāko septiņdesmitnieka. Savukārt pēc tam alūksnietis pakāpeniski kāpa augšup, tomēr noslēdzošajā ugunslīnijā kļūdījās vēl vienu reizi, bet beigās Rastorgujevs bija 49.vietā.

No pārējiem Latvijas biatlonistiem Aleksandrs Patrijuks ar četrām kļūdām šaušanā bija 90.vietā, kamēr Pasaules kausa debitants Edgars Mise neaizvēra trīs mērķus un bija 93.pozīcijā.

Kopumā finišēja 112 biatlonisti.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ir Bē ar 1170 punktiem, turklāt viņš jau ir nodrošinājis Lielo kristāla globusu. Otrais ar 828 punktiem ir krievs Aleksandrs Loginovs, kurš piektdien bija devītais, savukārt trijnieku noslēdz Fijons-Majē ar 809 punktiem.

Tikmēr Rastorgujevs pēc veiksmīgā pasaules čempionāta ar 345 punktiem ieņem 22.vietu.

Jau tika ziņots, ka Baiba Bendika ceturtdien 7,5 kilometru sprinta sacensībās ieņēma dalītu 34.vietu, savukārt Jūlija Matvijenko ieņēma pēdējo 106.pozīciju.

Sestdien notiks iedzīšanas, bet svētdien Pasaules kausa sezona noslēgsies ar masu starta sacensībām.