Foto – Viesturs Serdāns

Rastorgujevs sprintā izcīna piekto vietu 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien izcīnīja piekto vietu Norvēģijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas pēdējā, devītā, posma desmit kilometru sprinta sacensībās.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Tas Rastorgujevam ir karjeras rekords šajā Pasaules kausa distancē un kopumā viņa karjeras trešais augstvērtīgākais rezultāts.

Pirmajā šaušanā Latvijas pārstāvis pieļāva vienu kļūdu, bet pēc precīzi veiktās otrās šaušanas un ļoti ātrā slēpošanas tempa kādu laiku finišā tika klasificēts trešajā vietā. Līdz sacensību beigām viņu gan apsteidza vēl divi sportisti.

Par sacensību uzvarētāju ar vienu nesašautu mērķi kļuva Jakovs Faks no Slovēnijas, kurš par 13,9 sekundēm apsteidza nekļūdīgi šāvušo Jevgēņiju Garaņičevu no Krievijas. Vēl par 0,4 sekundēm atpalika nekļūdīgi šāvušais zviedrs Bjērns Ferijs, bet Rastorgujevs uzvarētājam finišā zaudēja 25,5 sekundes.

No trešās vietas Latvijas pārstāvi šķīra 11,2 sekundes.

Tikmēr Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Martēns Furkads no Francijas šoreiz ierindojās 11.vietā, bet viņa tuvākais sekotājs Juhanness Tingness Bē no Norvēģijas finišēja 18.pozīcijā, kas norvēģim kopvērtējumā lika atkāpties uz trešo pozīciju.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 828 punktiem ir Furkads, kurš jau iepriekš trešo sezonu pēc kārtas bija nodrošinājis čempiona titulu, bet ar 588 punktiem viņam seko Ēmils Hegle Svendsens no Norvēģijas. Trešais ar 583 punktiem ir Bē.

Tikmēr Rastorgujevs ar 395 punktiem pakāpies uz 17.vietu.

Rastorgujevs šosezon demonstrē savu karjeras labāko sniegumu, kopumā septiņās sacensībās iekļūstot labāko desmitniekā.

Posms sestdien turpināsies ar iedzīšanas distancēm, bet posmam un sezonai svētdien punkts tiks pielikts ar masu startiem.

Latvijas biatloniste Žanna Juškāne ceturtdien ieņēma 92.vietu 7,5 kilometru sprinta sacensībās. Latvijas pārstāve līdz ar to nav kvalificējusies atlikušajām posma distancēm, noslēdzot savus šīs sezonas Pasaules kausa startus.