Rastorgujevs trešo reizi šosezon Pasaules kausa punktos 0

Pasaules kausa izcīņas biatlonā pēdējā, devītā, posma sprinta sacensībās Hantimansijskā (Krievija) piektdien trešo reizi sezonā pie kopvērtējuma punktiem tika Latvijas pārstāvis Andrejs Rastorgujevs, kurš ieņēma 30.pozīciju.

Notriektā tautumeita 6

Desmit kilometru distancē Rastorgujevs abās šaušanās darbojās nekļūdīgi, finišā par minūti un 24,7 sekundēm zaudējot Francijas sportistam Martēnam Furkadam, kurš arī šāva bez kļūdām un līdz ar to kļuva par sprinta disciplīnas kopvērtējuma uzvarētāju.

Rastorgujevs tādējādi tika pie 11 Pasaules kausa kopvērtējuma punktiem, bet iepriekš viņš pie kopvērtējuma punktiem bija ticis tikai pirmā posma sacensībās, kad ieņēma 27.vietu sprintā un 33.pozīciju iedzīšanas sacensības. Rastorgujevs arī kvalificējies sestdien paredzētajām iedzīšanas sacensībām.

No pārējiem Latvijas pārstāvjiem Edgars Piksons ar divām kļūdām šaušanā ieņēma 77.vietu, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un 27,6 sekundes, bet Artūrs Koļesņikovs 86 sportistu konkurencē finišēja 81.pozīcijā, šaujot ar divām kļūdām un Furkadam zaudējot trīs minūtes un 54,1 sekundi. Otrajā vietā sacensības ar vienu kļūdu šaušanā ierindojās vācietis Arnds Peifers, kurš uzvarētājam zaudēja 5,3 sekundes, bet trešais 6,7 sekundes aiz Furkada finišēja zviedrs Frēdriks Lindstrems, kurš šāva nekļūdīgi.

Piektdien notiks arī sprinta sacensības sievietēm. Latvietes šajā posmā nepiedalās, jo viņām zudušas cerības pakāpties uz vismaz 25.vietu Nāciju kausa vērtējumā sezonas noslēgumā, kas nākamajā sezonā ļautu sacensībās piedalīties vairāk nekā vienai sportistei.

Pasaules Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīcijā ar 1030 punktiem nostiprinājās Furkads, kurš mēneša sākumā tika pie trim zelta medaļām pasaules čempionātā. Otrais ar 944 punktiem ir Ēmils Hegle Svensens no Norvēģijas, kuram piektdien piektā vieta, bet trešajā pozīcijā ar 767 punktiem atrodas vācietis Andrēass Birnbahers, kurš ierindojās tikai 21.vietā. Tikmēr Rastorgujevs ar 33 punktiem pakāpies uz 74.pozīciju.

Posms sestdien turpināsies ar iedzīšanas distancēm vīriešiem un sievietēm, bet svētdien risināsies sacensības ar masu startu.