Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs uzvar vīrusus un lielāko daļu konkurentu 16

LETA

Andrejs Rastorgujevs ceturtdien izcīnīja sesto vietu savās Pasaules kausa sezonas pirmajās sacensībās, kur biatlonisti sacentās 20 kilometru distancē, kamēr Ilmārs Bricis atgriezās ar pozīciju pirmajā septiņdesmitniekā.

Latvijas komandas līderis Rastorgujevam sacensībās trasē devās ar pirmo numuru. Pirmajā šautuvē latvietis kļūdījās jau pirmajā mērķi, bet pārējos četrus aizvēra. Nākamajās divās šaušanās alūksnietis bija precīzs, kas pēc trešās ugunslīnijas viņam ļāva atrasties trešajā pozīcijā. Tiesa, ceturtajā šaušanā tika pieļautas divas kļūdas, kas traucēja cīnīties par goda pjedestālu.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Martēns Furkads, kura rezultāts ar divām kļūdām šaušanā bija 51 minūte un 33,8 sekundes, bet Rastorgujevs viņam zaudēja divas minūtes un 28,3 sekundes.
Otrajā vietā ar divām soda minūtēm ierindojās Juhanness Tingness Bē, kurš uzvarētājam zaudēja 29,5 sekundes, bet trešais ar vienu kļūdu bija Vladimirs Čepelins, kurš no francūža atpalika minūti un 24,3 sekundes.

Tikmēr Bricis šautuvē neizvēra piecus mērķus, uzvarētājam zaudējot septiņas minūtes un 35,4 sekundes, kas ļāva finišēt pirmajā septiņdesmitniekā.

Vēl šīs nedēļas sākumā nebija skaidrības, vai Rastorgujevs maz varēs startēt, jo svētdien sportistam bija 38 grādu temperatūra, tāpēc viņš nestartēja jaukto pāru stafetē. Tajā Baiba Bendika un Lūsa izcīnīja salīdzinoši augsto 12. vietu.

Pirms PK pirmā posma Rastorgujevs aizvadīja 20 dienu treniņnometni Šveicē, bet ceļā uz Esterzundu viņš iegriezās arī Latvijā, tāpēc netika izslēgts, ka garajā ceļā viņš iedzīvojās kādā vīrusā.

Saistītie raksti

Tikmēr 46 gadus vecajam Bricim šī bija atgriešanās Pasaules kausa apritē pēc četru gadu pārtraukuma.
Viņš aizvadītajā nedēļā IBU kausa posmā Beitustēlenē, Norvēģijā, divās sprinta distancēs ieņēma attiecīgi 60. un 19. vietu, otrajās sacensībās kvalificējoties Pasaules kausa posmiem.

Bricis biatlonista karjerai pielika punktu 2012. gadā, bet pēc tam viņš sāka strādāt ar Lietuvas izlasi, kuru vadīja arī Soču olimpiskajās spēlēs. Tomēr pirms šīs sezonas viņš nolēma pats atgriezties biatlona trasē, lai palīdzētu Latvijai ar pilnu stafetes komandu kvalificēties 2018. gada olimpiskajām spēlēm. Uz Phjončhanu ar stafetes komandu varēs braukt pirmās 20 valstis pēc šī gada Nāciju kausa rezultātiem, bet Latvija pērn bija 23. vietā.

LA.lv