Andrejs Rastorgujevs

Rastorgujevu Pasaules kausa sacensību iedzīšanā pieviļ šaušana 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, šaušanā pieļaujot sešas kļūdas, svētdien Zviedrijas pilsētā Estešundā ierindojās 20.vietā Pasaules kausa pirmā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Tikmēr iedzīšanā pārliecinoši uzvarēja slavenais francūzis Martēns Furkads, kurš ar vienu kļūdu šaušanā par 40,8 sekundēm apsteidza slovēni Jakovu Faku, kurš nesašāva divus mērķus.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa francūzis Kentēns Fijons Majē, kurš arī ugunslīnijā kļūdījās divreiz. Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 53,2 sekundes.

Sacensību sākums Rastorgujevam gan bija ļoti cerīgs. Latvijas biatlonists startēja kā astotais, bet pirmajā šaušanā viņš nepieļāva nevienu kļūdu, kas viņam ļāva pārņemt vadību. Tomēr otrajā ugunslīnijā, tajā ierodoties kā līderim, Rastorgujevs pieļāva divas kļūdas un noslīdēja uz devīto vietu.

Turpinājums Latvijas sportistam nebija sekmīgāks, jo abās nākamajās šaušanās diezgan vējainos apstākļos viņš pieļāva vēl pa divām kļūdām, kas noslēgumā lika atkrist uz 20.vietu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien 10 kilometru iedzīšanas sacensībās dāmām uzvaru izcīnīja Vācijas biatloniste Denisa Hermane, viņai tiekot pie otrā panākuma trīs dienu laikā. Vāciete piektdien bija ātrākā arī 7,5 kilometru sprintā, bet svētdien iedzīšanā viņa finišu sasniedza 30 minūtēs un 2,7 sekundēs, par 25,8 sekundēm pārspējot francūzieti Žistīnu Braisā, kamēr vēl 22,2 sekundes viņai zaudēja norvēģiete Marte Olsbū.

Jau vēstīts, ka Rastorgujevs ceturtdien, demonstrējot ātru slēpošanu, izcīnīja astoto vietu 20 kilometru individuālās distances sacensībās. Viņš šaušanā kopumā neaizvēra divus mērķus, bet nepieļaujot kļūdas šaušanā, būtu kāpis uz goda pjedestāla, jo “klasikā” bija ceturtais ātrākais slēpotājs.

Tikmēr teicama atgriešanās Pasaules kausa apritē izdevās arī Oskaram Muižniekam, kurš ar divām soda minūtēm ieņēma 48.vietu, kamēr trešais Latvijas pārstāvis – Daumants Lūsa – ieņēma 79.vietu.

Savukārt sestdien 7,5 kilometru sprintā Rastorgujevs atkal izcīnīja astoto vietu, šaušanā pieļaujot vienu kļūdu. Tikmēr Muižnieks un Lūsa bija tuvāk dalībnieku beigu galam, nespējot tikt labāko 60 skaitā, kuri startēs iedzīšanas sacensībās. Muižnieks ar trim kļūdām šaušanā palika 87.vietā, kamēr Aleksandrs Patrijuks mēroja piecus soda apļus un ieņēma 105.vietu, apsteidzot vien divus konkurentus.

Piektdien 7,5 kilometru sprintā dāmām Latvijas sportiste Baiba Bendika palika 66.vietā, līdz ar to pie iespējas startēt iedzīšanā viņa netika.

Pirms tam Bendika trešdien 15 kilometru individuālajā distancē bija 29.vietā, šajā disciplīnā uzstādot savu karjeras rekordu.