Latvijā
Rīga

Ratiņus stūma grīļojoties: aiztur jauno māmiņu 1,54 promiļu reibumā 16

Foto – ROO

31.jūlijā neilgi pirms pulksten 16 Rīgas pašvaldības policija, patrulējot Rīgas Centrālās stacijas apkaimē, pamanīja kādu jaunu sievieti, kura, streipuļojot un grīļojoties, pa Gogoļa ielas tuneļa kāpnēm stūma bērnu ratiņus.

Policisti piegāja pie sievietes un vaicāja, kas noticis. Iereibusī māmiņa pastāstīja, ka ciemojusies pie draudzenes, kur lietojusi grādīgos dzērienus. Sieviete pēc alkohola lietošanas jutās slikti un lūdza izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Pēc brīža ieradās mediķi, kuri apskatīja gan sievieti, gan mazuli. Nevienam hospitalizācija nebija nepieciešama. Vienlaikus izsaukta vēl viena policijas ekipāža, kura atveda bērnu sēdeklīti un alkometru.

Jaunajai māmiņai veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā konstatēts, ka viņa ir 1,54 promiļu reibumā. Pārrunu laikā noskaidrots, ka neviens no radiniekiem uz doto brīdi nevar par mazuli uzņemties rūpes. Tāpat noskaidrots, ka bērnu tēvs, ieraugot policijas tuvošanos, aizskrējis no notikuma vietas un atstājis mīļoto vienu.

Četrus mēnešus vecais puisēns nošķirts un nogādāts krīzes centrā. Savukārt bērna māte nogādāta dežūrdaļā, kur sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos tādā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu.

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesas un RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem vecāku atbildības izvērtēšanai.

*Attēls no notikuma vietas

LA.lv