×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Rātslaukuma malā Vecrīgā plāno būvēt viesnīcu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Rātslaukums.

Vecrīgā uz patlaban neapbūvēta zemesgabala, kas robežojas ar Rātslaukumu, iecerēts būvēt viesnīcu, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Zemesgabals atrodas starp namu Kungu ielā 3, kurā ir ieeja Rātsnama pazemē izvietotajā izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa”, un namu Kungu ielā 7/9, kurā iekārtots Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrs, liecina Valsts zemes dienesta un Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas informācija.

Zeme pieder “Wellton Hotel Group” viesnīcu ķēdi pārvaldošā uzņēmēja Vadima Muhina firmai SIA “Homeland”. Pagājušajā nedēļā reģistrēta arī uzņēmumam “Homeland” pilnībā piederoša SIA “Kungu Hotel”.

Salīdzinoši nelielo – 319 kvadrātmetrus plašo – zemesgabalu “Homeland” iegādājusies pērn decembrī pašvaldības SIA “Rīgas nami” rīkotā izsolē par sākumcenu 858 300 eiro, liecina paziņojums “Rīgas namu” mājaslapā.

Pret zemesgabala pārdošanu toreiz iebilda nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Rīgas domes deputātu frakcija, jo atvēlētais laiks, lai pieteiktos izsolē un iemaksātu dalības maksu 10% apmērā no sākumcenas, bija vien 10 dienas. Nacionālās apvienības frakcijas deputāts Andris Lācis arī pauda aizdomas par iespējamu koruptīvu darījumu.

Nacionālā apvienība aicināja zemi nodot atpakaļ Rīgas domes īpašumā, jo to savulaik bija paredzēts izmantot, lai ierīkotu Rīgas Mākslas telpai nepieciešamās virszemes izstāžu telpas.

Izsoles kontaktpersona Jānis Puķītis aģentūrai LETA atteicās sīkāk komentēt izsoles norisi un atklāt, cik kopumā pretendentu tai bija pieteikušies, vien norādīja uz publiski pieejamo informāciju mājaslapā.

Rīgas pilsētas būvvalde šopavasar akceptēja “Homeland” pieteikto ieceri par viesnīcas būvi un izsniedza plānošanas un arhitektūras uzdevumu. Savukārt augustā akceptēta uzņēmuma iecere īpašumā veikt arheoloģiskos izrakumus, liecina informācija būvvaldes mājaslapā.

Zemesgabala apbūve iespējama, tikai ievērojot Rīgas vēsturiskā centra apbūves noteikumus. Tas atrodas arī valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – Sv.Pētera baznīcas – aizsargjoslas teritorijā.

Rīgas pils restaurācijas laikā, kamēr Valsts prezidenta pagaidu rezidence ir Melngalvju nama ēku kompleksā, zemesgabals ir iekļauts arī valsts aizsardzības objekta aizsargjoslas teritorijā, kurā saimnieciskā darbība jāsaskaņo ar prezidenta apsardzi.

Rīgas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilze Žūka aģentūrai LETA stāstīja, ka šajā teritorijā normatīvo aktu regulējums paredz obligāti veikt arheoloģiskos izrakumus, lai kāda vēsturiska apbūves materiāla atrašanas gadījumā to iekļautu jaunās ēkas būvprojektā.

Likuma nosacījumi paredz, ka šajā apbūves vietā par ēkas projektu ir jāveic atklāts arhitektūras konkurss, kurā jāpiedalās vismaz trim dalībniekiem. Tikai pēc šī konkursa varētu būt zināmas būvniecības projekta aprises.

Tā kā pilsētas vēsturiskajā centrā paredzēta viesnīca, noteikumi paredz rīkot arī publisko apspriešanu par ēkas funkciju un nepieciešamību.

Kopumā normatīvie akti paredz, ka vēsturiskajā centrā ēkas maksimālais augstums drīkst būt 24 metri. Konkrētajā gadījumā – ēkas galvenās dzegas augstums attiecībā pret Kungu ielu un Rātslaukumu nedrīkst pārsniegt 21 metru. Tāpat vēsturiskajā centrā pie ēkas jāatrodas vismaz 5,2 reiz 5,2 kvadrātmetrus plašam pagalmam.

Uzņēmuma “Homeland” pārstāvji aģentūrai LETA solīja informāciju par viesnīcas ieceri Kungu ielā sniegt šīs nedēļas laikā.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, šomēnes dibinātās “Kungu Hotel” pamatkapitāls ir 880 000 eiro un visas uzņēmuma daļas pieder “Homeland”, kas savukārt pilnībā pieder Muhinam. Viņš ir arī “Kungu Hotel” vienīgais valdes loceklis.

Cits Muhina uzņēmums SIA “Hotel Operator Vvm” pārvalda piecas “Wellton Hotel Group” četrzvaigžņu viesnīcas Rīgā – “Wellton Elefant Hotel”, “Wellton Old Riga Palace Hotel”, “Wellton Gertrude Hotel”, “Wellton Terrace Design Hotel” un “Wellton Centrum Hotel&Spa”. Līdz gada beigām plānots atklāt vēl vienu viesnīcu.

“Hotel Operator Vvm” pērn strādājusi ar 5 786 970 eiro apgrozījumu un nopelnījusi 81 152 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

LETA jau ziņoja, ka netālu no Rātslaukuma plānots uzbūvēt arī kādu citu viesnīcu – septiņstāvu ēka tiks celta līdzās Melngalvju namam uz zemesgabala Grēcinieku ielā 25. Šīs būvniecības ieceres autors ir Lietuvas uzņēmums “Nevertel”, bet viesnīcas projekta autors ir arhitekta Andra Kronberga vadītais birojs SIA “Arhis”.

Zemesgabala Grēcinieku ielā 25 platība ir 1022 kvadrātmetri. Zeme iepriekš piederēja SIA “Māja G25”, bet “Nevertel” to iegādājās izsolē 2013.gada septembrī par aptuveni trīs miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vecrīga pilna ar mājām, ko nepieciešams atjaunot un varētu izveidot ka viesnīcu. Lai Rīgas Dome liek vispirms atjaunot esošās un tad, ja vēl nepietiek, lai būve jaunas.. Vietas pietiks.

  2. pretigi visu to lasit .

Draugiem Facebook Twitter Google+