×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. marts, 2014
Drukāt

Foto: Rātsnamā 41 topošais pilsonis sola uzticību Latvijai (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Notiek svinīgā ceremonija Rīgas domes sēžu zālē, kurā Latvijas pilsonības pretendenti dod solījumu par uzticību Latvijas Republikai.

Rīgas domē pirmdien svinīgā ceremonijā 41 rīdzinieks un topošais pilsonis deva solījumu par uzticību Latvijas Republikai, informē pašvaldībā.

Uzrunājot jaunos pilsoņus, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) teica, ka Latvijas pilsonība katram pavērs jaunas iespējas un dos arī ieguvumu valstij. Savukārt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR) atzīmēja, ka visi Latvijas pilsoņi ir vienlīdzīgi, un tiem ir gan tiesības, gan arī pienākumi.

Kā ziņots, pagājušā gada nogalē Ministru kabinets (MK) lēma par jaunu solījuma par uzticību Latvijas Republikai došanas un parakstīšanas svinīgās ceremonijas kārtību personām, kuras uzņem Latvijas pilsonībā naturalizācijas ceļā. Pilsonības pretendenti ne tikai paraksta solījumu par uzticību Latvijas Republikai, bet arī dod solījumu īpašā svinīgā ceremonijā, ziņo LETA.

Nosakot minēto regulējumu Pilsonības likumā, būtiski mainīta ietvertā solījuma īstenošanas procedūra, uzsverot ne tikai atsevišķā solījuma par uzticību Latvijas Republikai došanas un parakstīšanas nozīmīgumu, bet arī Latvijas pilsonības iegūšanas nozīmīgumu.

Rīgas domē atzīmē, ka pēc solījuma nodošanas par šīm personām tiks sagatavots MK rīkojums par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā. Valdības lēmums noslēgs naturalizācijas procesu un personas varēs noformēt Latvijas pilsoņa pasi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jāizbeidz dalīt pilsonība pa labi un kreisi.Nevajag vairot Aijo Latvijā.Tad brīnamies,ka bļauj un mītiņo.Vienīgi tagad jāpieņem likums,ka to tikko izdarīja Krievija,jāliek cietumā par Latvijas nomelnošanu un bļaustīšanos.Bet vai pietiks cietumu?! Komentētājiem taisnība vairojam SC atbalstītājus.

  2. Labi, ka Aldermane atkal pie dāļāšanas. Tad jau SC vēlētāju pulks būs kuplāks. Būs tikpat lojāli valstij kā visādi plineri, ždanokas, lindermaņi utt.

  3. P.S. par siem 20.gadiem neviens jaunpilsonis,pazina vai darbabiers,nav bijis lojals Latvijai. Visi ir SC atbalstitaji!

  4. Neticu,nevienam vardam neticu… Tas ir 5.kolonas papildinajums.

Draugiem Facebook Twitter Google+