×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Rātsnamā atklās Latvijas Leļļu Mākslas muzeja ceļojošo izstādi

foto - Letafoto - Leta

8. martā Rātsnamā pirmā stāva foajē tiks atklāta Latvijas Leļļu Mākslas muzeja ceļojoša izstāde „Kofermājiņu ceļojums”, kuru 2012. gadā Rīgā, Tallinā un Rīgas dienu kultūras programmas ietvaros Maskavā paguvuši apskatīt vairāk nekā 6000 cilvēku.

Ekspozīcija būs apskatāma no 11. marta līdz 15. aprīlim darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00, piektdienās līdz plkst. 16.00.

Izstāde Rātsnamā ir iecerēta kā atskats uz tās veiksmīgo dalību Rīgas dienu kultūras programmā Maskavā, un, pirms izstāde dodas nākamajā ceļojumā, autori – Ināra un Uldis Liepas to eksponēs apskatei arī rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

2012. gada sākumā Leļļu Mākslas muzejs, zaudējot telpas, bija nonācis izvēles priekšā – vai nu pārtraukt muzeja darbību vai domāt jaunu tā pastāvēšanas veidu. Pakojot muzeja ekspozīciju kastēs un koferos, māksliniecei, privātmuzeja vadītājai Inārai Liepai dzima ideja par ceļojošā muzeja izveidi, un nu koferi uz laiku ir kļuvuši par leļļu un rotaļlietu „kofermājiņām”.

Mājīgi izgaismoti un ar Liepu ģimenes mīlestību iekārtoti tie veido 20 ekspozīcijas vienības, kuras attēlo nelielu daļu Latvijas bērnības mantojuma. Tās ir sadzīves ainiņas ar senām lellēm, rotaļlietām, sadzīves priekšmetiem, spēlēm un citām lietām. Zīmīgi ir tas, ka kolekcijā ir ne tikai unikāli pasaulslavenu leļļu fabriku ražojumi (Armands Marsels, Bebe Bru , Kammer&Rinhardt, Margaret Štaif un citi ), bet arī Latvijā izgatavotas koka rotaļlietas un lelles, kuras sen jau ir pazīstamas ārpus mūsu valsts robežām.

Pateicoties Rīgas domes, Kultūras ministrijas, KKF, Latvijas vēstniecības Krievijas federācijā, Latvijas vēstniecības Igaunijā, Ārlietu ministrijas, Latvijas Dzelzceļa, kā arī draugu un domubiedru atbalstam, izstāde pagājušajā gadā tika eksponēta Melngalvju nama izstāžu zālē, Igaunijas nacionālajā bibliotēkā, Maskavas leļļu teātrī un Puškina muzeja filiālē – Turgeņeva muzejā Maskavā.

Autori ir saņēmuši ļoti daudz atzinības vārdu par neparasto ekspozīcijas dizainu. Maskavā Jaungada brīvdienās izstāde tika iekļauta TOP 70 apmeklēt ieteicamo pasākumu sarakstā, bet pats galvenais, ka tā ļāva ikvienam kaut uz mirkli atgriezties savās bērnības atmiņās un iepazīt daļu no Latvijas kultūras mantojuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+