Kultūra
Māksla

Rātsnamā skatāmi Roma Bēma darbi, taps viņam veltīta mākslas telpa0

Foto -LETA

No pirmdienas, 5.marta, līdz 28. martam Rātsnamā (Rātslaukums 1) interesenti ir aicināti apmeklēt akvarelista, mākslas zinātnieka, pedagoga un akadēmiķa Roma Bēma darbu izstādi “Pasaules apceres”, kas veltīta mākslinieka 90 gadu jubilejas atcerei. Ieeja izstādē ir bez maksas, informē Rīgas dome.

Izstādi atklāja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite. Pasākumā piedalījās arī mākslas zinātniece Edvarta Šmite un Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas pārstāvji.

Izstāde tiek organizēta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta projekta “R. Bēma mākslas telpa” ietvaros, lai sabiedrību iepazīstinātu ar Rīgas pilsētai mantojumā atstāto darbu kolekciju, kas turpmāk 649 vienību apjomā glabāsies Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā.

Plānots, ka šajā skolā tiks izveidota R. Bēma mākslas telpa ar divām zonām. Pirmajā būs izvietota akvareļu darbu kolekcija, pieejama bibliotēka un piemiņas telpa “Sarunu salons”, bet otrā – daudzfunkcionāli izmatojama vieta, kas paredzēta zīmēšanas darbnīcām, lekcijām, performancēm un ar mākslu saistītiem pasākumiem. R. Bēma mākslas telpas izveide ir viens no Latvijas valsts simtgades Rīgas pasākumu programmas projektiem.

LA.lv