×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

Raudoša bērna nēsāšana uz rokām viņu neizlutinās + bezmaksas lekcija (1)

Foto - © famveldman - Fotolia.comFoto - © famveldman - Fotolia.com

„Zīdaiņa raudas satrauc ikvienu mammu, jo īpaši, ja tās turpinās ilgstoši un tām neizdodas atrast iemeslu. Maldīgs ir uzskats, ka paņemot rokās raudošu mazuli, viņš tiks izlutināts. Zīdainim ir jāatrodas mammas tuvumā, turklāt bieža samīļošana bērnā rada drošības sajūtu un pašpārliecinātību,” komentē medicīnas iestādes Aura-R vecmāte Jeļena Volkova. Plašāk par to kā nomierināt mazuli, eksperte pastāstīs šo ceturtdien, 27. februārī, no plkst. 11:00 līdz 13:00 tirdzniecības centrā Domina Shopping bezmaksas seminārā topošajām māmiņām Gaidību 4diena.

Bērni neraud bez iemesla, turklāt zīdaiņiem raudāšana ir vienīgais komunikācijas veids, ar kura palīdzību iespējams pavēstīt par savām vajadzībām. Mazulis var raudāt ne vien tāpēc, ka jūtas izsalcis, noguris vai izjūt diskomfortu, bet arī tādēļ, ka izjūt sāpes vai gluži vienkārši tam ir garlaicīgi. Tāpat bērns ar raudāšanu var censties pievērst mammas uzmanību. Ja paņemot bērnu rokās, viņš pārstāj raudāt, tas nozīmē, ka mazulim bijusi vajadzība sajust cilvēka klātbūtni.

„Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka bērns attīstās straujāk, ja vecāki atsaucās uz viņa raudāšanu un pievērš viņam uzmanību. Lielākā kļūda ir uzskatīt, ka mierīgs bērns ir „labs” un raudulīgs bērns ir „slikts” – bērna raudāšanai nav ne mazākā sakara ar labu vai sliktu uzvedību. Lai gan reizēm nomierināt raudošu bērnu nebūt nav viegli, vecākiem jācenšas to darīt ar vislielāko maigumu un mīlestību. Vecāku rūpes un attieksme pret bērnu viņa pirmajā dzīves gadā rada pamatu abu savstarpējām attiecībām nākotnē,” stāsta vecmāte Jeļena Volkova.

Tāpat par iemeslu bērnu raudām var būt arī māmiņas noskaņojums. Ja mamma pati būs uztraukta, nemierīga vai dusmīga – visdrīzāk mazuļa raudas neizdosies tik viegli apturēt. Tāpēc dodoties pie raudoša mazuļa, vispirms pašam jābūt mierīgam, jārunā nosvērtā un maigā balsī. Pirms bērniņa ņemšanas rokās, ieteicams paglaudīt pierīti. Savukārt, paņemot bērnu rokās, jāpiespiež viņu sev klāt – mātes tuvums, sirdspuksti, maiga balss, dungošana, šūpošana un nēsāšana uz rokām mazuli nomierinās.

Lai plašāk iepazīstinātu topošās māmiņas ar mazuļu gaidīšanas un audzināšanas laikā aktuālām tēmām t/c Domina Shopping katra mēneša pēdējā ceturtdienā notiek bezmaksas seminārs Gaidību 4dienas. Tā ietvaros zinoši un kompetenti eksperti konsultē un sniedz vērtīgus padomus jaunajām māmiņām. Šoreiz Gaidību 4dienu nodarbība notiks jau 27. februārī, no plkst. 11.00 līdz 13.00, t/c Domina Shopping centrālajā skvērā pie restorāna Vairāk Saules. Šoreiz seminārā Veselības centru apvienības fizioterapeite Tatjana Raklinska pastāstīs kā saglabāt tvirtas krūtis grūtniecības laikā un pēc tās, savukārt par neaizvietojamo omega 3 taukskābju lomu grūtnieces un mazuļa veselībā rekomendācijas un ieteikumus sniegs farmaceite Jana Voļska. Gaidību 4dienu ietvaros par dzemdībām mājās savā pieredzē dalīsies un uz jautājumiem atbildēs dūla Katrīna Puriņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu tad beidzot viens gudrs raksts!!! Nevaru pārdzīvot, ka mammas atstāj mazos ‘lai izbļaujās’!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+