×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
29. septembris, 2017
Drukāt

Raunā karogs nolaists pusmastā. Vai 11 gadus vecā zēna nāvi skeitparkā varēja novērst? (7)

Ekrānšāviņš no TV3Ekrānšāviņš no TV3

Raunā karogs ir nolaists pusmastā pēc 11 gadus vecā zēna nāves vietējā skeitparkā. Vienlaikus tiek meklētas atbildes uz jautājumu, vai no traģēdijas varēja izvairīties. Šim tematam pievērsies TV3 raidījums “Bez Tabu”, kas devies uz Vidzemi.

Puika bija 5. klases skolēns turpat blakus esošajā Raunas vidusskolā. Viņa skolas biedri kļuva par aculieciniekiem traģēdijai, redzot smagās traumas, kādas guva zēns pēc kritiena uz rampas ar velosipēdu. Puiku pārveda uz slimnīcu Rīgā, kur viņš nomira.

Izglītības iestāde audzēkņiem šobrīd rekomendē skeitparku neapmeklēt, vēsta “Bez Tabu”. Skolas direktors stāstīja, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, ar skolēniem pārrunāti drošības jautājumi. Viņš norādīja, ka bojāgājušajam zēnam nebija galvā ķiveres, kas, iespējams, bija liktenīgi.

Raidījumam Raunas novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe uzsvēra, ka no vasaras vidus pašvaldība izliek brīdinājumus, ka neiesaka skeitparku lietot, kamēr tajā nav veikti remontdarbi, taču šie brīdinājumi pazūd. Raidījuma sižetā bija redzams, ka skeitparks ir sliktā tehniskā stāvoklī.

“Šobrīd mēs norobežosim skeitparku, tā apkārtnē uzstādīsim zīmes, ka ir aizliegts skeitparku izmantot,” viņa informē.

Vietējie iedzīvotāji pauž atšķirīgus viedokļus par vainīgo traģēdijā. Kāda sieviete norādīja, ka skeitparks uzbūvēts, skaļi tika izreklamēts, bet ar bērniem tajā neviens nenodarbojas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Komentāra kur bija aprakstīta par Raunas domi 100%taisnība nez kur pazudis. Taisnība acīs kož

  2. Raunas pasvaldiba ir dzeraju un korumpantu gimenes uznemums

  3. kapec tika izdzasts mans komentars

  4. skumji un līdzjūtību rauniešiem, bet, labi, ka ne Rīgā, jo tad pie vainas būtu atkal …….pilsētas mērs!

  5. Jānis Izpletņlēcējs Autosportists Atbildēt

    Ir jāapzinās elementāra lieta- tas ir ekstrēmais sporta veids. Tāpat kā motosports, autosports, kalnu slēpošana, snovbords, izpletņlēkšana utt. Ir jāapzinās savas darbības vai bezdarbības sekas. Ne velti dažu sporta veidu federāciju dokumentos uz katras lapas apakšā un augšā ir rakstīts “Šis sportaveids var novest pie nopietnām traumām vai izraisīt nāvi”. Skeitparka vainas šeit nav, jo ekstrēmajiem sporta veidiem nav un nevar būt droši apstākļi. Bet braukšana bez ekipējuma, kaut elementāras ķiveres- tas gan ir stulbi.

  6. MAZAAK MOBILOS TELEFONUS IEROBEZOT,taisa visaadus selfijus briizam skatoties.liidz kaklam.

  7. Patiesībā šī jādelēšanās ar velo ir kaut kas stulbs – vai tad nav normālu veidu, kā izklaidēties, neriskējot ar veselību un dzīvību? Ja nu bez tā nekādi nevar iztikt, tad bez pilna aizsargkomplekta un labas kaskas nerīkstētu ļaut to izklaidi. Domāju, Raunas dome ir vismaz morāli atbildīga. Interesanti, cik skeitotāji Latvijā ir smagi traumējušies, kopš ievieta šī izklaide?

Draugiem Facebook Twitter Google+