×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Raunas pansionātu glābs pašvaldība un draudze (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas iela Raunā.

Labklājības ministrijas (LM) plānus pārcelt sociālās aprūpes centra “Vidzeme” filiāles “Rauna” 71 iemītnieku uz Rīgu apstādinājusi vietējā luterāņu draudze un pašvaldība, kas apņemas pansionātu turpmāk uzturēt saviem spēkiem, otrdien vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Iepriekš pret LM plāniem slēgt šo filiāli un likt 71 smagi slimam cilvēkam pārcelties uz “Ezerkrastiem” Rīgā, 40 darbiniekus atstājot bezdarbnieku rindās, stingri iestājās vietējie iedzīvotāji. Vairāk nekā 1000 iedzīvotāju parakstīja protesta vēstuli, kas iesniegta Saeimā.

Otrdien diskusijā Saeimas atbildīgajā komisijā izrādījās, ka luterāņu baznīca, kuras īpašumā darbojas “Rauna”, gatava turpmāk veidot īpašu nodibinājumu un vismaz 27 gulošajiem klientiem ļaut palikt vietā, kas desmitiem gadu ir viņu mājas, ziņoja LTV.

LM pārstāvji atkārto, ka filiāle “Rauna” pašreizējā formā vairs nedarbosies, taču ir gatavi slēgt līgumu ar jaunveidoto pansionātu par pakalpojuma apmaksu.  Tikmēr līdzīga sociālās aprūpes centra liktenis Jūrmalā, Kauguros, gan ir izlemts par sliktu vietējiem.

Jau ziņots, ka LM plāno slēgt centra “Zemgale” filiāli “Kauguri” un centra “Vidzeme” filiāli “Rauna” un šo aprūpes iestāžu klientus pārvietot uz valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” jaunatklāto korpusu, informēja LM pārstāve Marika Kupče.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ir cilvēki tur Raunā un augstprātības kalngals tur Rīgā ierēdniecībā, un ko saka pats ministrs. Laikam kārtējo reizi nav lietas kursā.

  2. Ticējām, cerējām un esam gandarīti! Lai veicas pansionāta ļaudīm jaunā statusa. Dievs ir!

  3. Malači! Sen bija laiks rīkoties un beigt akli pakļauties t.s. valdošās elites nesparātīgajiem rīkojumiem un lēmumiem. 40 darbinieki – tās ir 40 ģimenes, tātad vismaz 120 cilvēki, kurus sāpīgi skartu darba un iztikas līdzekļu zaudēšana. Nerunājot nemaz par centra iemītniekiem, kuri šeit jūtas kā mājās. Labklājības ministrijai ir tendence pārvietot cilvēkus, neraugoties uz to, kur ir viņu saknes. Cilvēku ieliek pansionātā otrā Latvijas galā, jo tur atbrīvojusies vieta. Radinieki lūdz nedaudz pagaidīt un ievietot tuvākā pansionātā. Nekā! Radinieki nevar savu tuvinieku otrā Latvijas malā apciemot, taču tas Labklājības ministriju neuztrauc.

Draugiem Facebook Twitter Google+