×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. augusts, 2012
Drukāt

Rautakallio: “Augusta sākumam bija laba spēles kvalitāte”

Foto: LETAFoto: LETA

Neraugoties uz 1:2 zaudējumu pirmajā pārbaudes spēlē minskas dinamiešiem, Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Peka Rautakallio palika apmierināts ar komandas sniegumu šajā pirmssezonas posmā.

“Dinamo” pirmā nopietnā jaunās sezonas atrādīšanās līdzjutējiem notika Daugavpilī, kur šāda hokeja spēle bija notikums. Pilnas tribīnes un līdzjutēji pūļi ap komandas autobusu pēc spēles lieku reizi apliecināja, ka šo komandu un tās spēlētājus mīl ne tikai Rīgā.

Spēlētāju virknējumi vēl ir tapšanas procesā, lai gan treneru ieceres tās ieskicē. Kā būs tālāk – pārbaudes spēlēs un jau oficiālajā sezonā, rādīs laiks. Jau pirmās spēles otrajā periodā pēc neveiksmīgas epizodes malā tika nosēdināts Indrašis, uz augšu pacelts Žirū, bet vietu otrajā maiņā ieņēma Meija. Kā pēc spēles atzina Rautakallio – tas bija arī ar spēles disciplīnu saistīts lēmums. Protams, publikas uzmanības centrā – Raitis Ivanāns. Šoreiz bez līdzjutēju gaidītajiem kautiņiem, toties uz vārtiem tendēts. Kad Raitis ieņem vietu vārtu priekšā, tad viņš tur arī ir, lai kā minskiešu aizsargi centās mūsu milzi izstumt. “Interesanti, interesanti… Sen nebiju spēlējis uz lielā laukuma, cik nu tagad treniņnometnē. Būs vajadzīgs laiks, lai pierastu. Daudz minūtes, arī vairākumā un mazākumā – arī pie tā būs jāpierod. Tāpat kā jāatrod kopīga valoda ar maiņas partneriem. Tas ir tikai sākums, tikai viena treniņnometne – darbs tikai sākas,” par pirmajiem iespaidiem teic Raitis Ivanāns. Cik ilgs laiks būs vajadzīgs, lai sasniegtu labāko formu? “To nevar prognozēt. Bet treniņnometne Valmierā bija grūta. Pat ļoti. Smagāk kā Amerikā, toties būs vieglāk sezonas laikā” sprieda Ivanāns. Un tūdaļ nokļuva līdzjutēju ielenkumā – nav šaubu, ka viņš būs publikas mīlulis. Arī jauna loma, ar kuru būs jāaprod. Atbildot uz fanu jautājumu, kādēļ pirmajā spēlē mugurā bijis krekls ar 81. numuru, Ivanāns steidz mierināt: “Tādu kreklu iedeva. Vēl jau sezonas krekli laikam nav uzšūti. Varu fanus nomierināt – būs 41. numurs (smejas).”

Pirmie sezonas vārti Aleksandra Žirū rēķinā – viņš kopā ar Robu Šrempfu mazākumā aizmuka klasiskā izgājienā divi pret vienu un izspēlēja to kā no mācību grāmatas. Tiesa, minskieši mūsu vārtu vīru Mikaēlu Telkvistu tobrīd jau bija pārspējuši divreiz.

“Kopumā esmu patīkami pārsteigts par redzēto, augusta sākumam bija laba spēles kvalitāte. Uz spēli ieradāmies pa taisno no treniņnometnes Valmierā, tas noteikti atstāja iespaidu. Bija daudz pozitīvu lietu, mūsu jaunajiem spēlētājiem tā bija pirmā iespēja izjust šīs līgas līmeni. Vairākas reizes bijām tuvu tam, lai panāktu izlīdzinājumu, tomēr nespējām pabeigt savas iespējas,” spēli komentēja Peka Rautakallio.

– Kurus trīs spēlētājus varētu izcelt kā labākos?

– Noteikti komandas kapteini Gunti Galviņu. Patika Mārtiņš Karsums, Džo Džonsons.

– Pirmie iespaidi par jaunieguvumiem?

– Pašlaik mani apmierina gan viņu darba attieksme, gan sniegums uz ledus. Tā gan bija tikai pirmā spēle pret nopietnu pretinieku.

– Izmaiņas maiņu virknējumos bija taktikas vai spēles disciplīnas lietu dēļ?

– Abu. Bija kļūdas un tajā pat laikā vajadzēja arī svaigas kājas uz ledus. Manuprāt, pārmaiņas deva poztīvu rezultātu komandas spēlē. Pirms tam Šremps un Žirū daudz spēlēja gar bortiem un mazāk gāja uz vārtiem, kas īsti neapmierināja.

– Vai komandai vēl nepieciešams papildinājums?

– Pašlaik ir šāds sastāvs un tādā strādājam. Kā būs rīt, to nemāku teikt.

Neraugoties uz zaudējumu, komandas noskaņojums, atstājot Daugavpili un dodoties uz nākamo darba cēlienu ierastajā treniņu mājvietā Piņķos, bija ļoti labs. Tādā noteikti strādājas labāk un būs arī uzvaras. Nākamā iespēja – 8. augustā pārbaudes spēlē Piņķos pret VHL komandu Aļmetjevskas “Ņeftjaņik”.

 

PĀRBAUDES SPĒLE

Dinamo Rīga” – Minskas Dinamo” 1:2 (0:0, 1:2, 0:0). 0:1 Plats (Krajīceks, Stepltons, 29:34), 0:2 Linglets (Korso, Laine, 31:38), 1:2 Žirū (Šrempfs, 33:05).

Dinamo Rīga”: Telkvists (Jučers, 40:00), Galviņš – K. Rēdlihs, Indrašis – Džonsons – Karsums; J. Rēdlihs – Karls, Žirū – Šrempfs – Ņiživijs; Sotnieks – Cibuļskis, Bukarts – Ivanāns – Luseniuss; Skvorcovs – Lipsbergs – Upītis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+