×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. janvāris, 2016
Drukāt

“Rauts” – izrāde par dzīves svinēšanu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 5. februārī plkst. 19 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks laikmetīgās dejas kompānijas “Ārā” izrāde “Rauts”, LA.lv pastāstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Uzula-Petrovska.

Agneses Bankavas izrāde vēsta par cilvēku kopienu, kuras dzīve ir nebeidzama jautrība un svētki, dzīves svinēšana mūža garumā ar draugiem, mīļākajiem un pašiem ar sevi. Tās ir svinības, kurās vīns nekad nebeidzas un spēlē nav zaudētāju. Rauts ir brīdis ārpus pienākumiem, brīdis, kad nav jābūt nekur citur un kad aizmirstas raizes un nedienas. Nav nedz garlaicīgi, nedz grūti, nedz kādā citā veidā pelēki. Vienkārši bauda. Šādi vakari ir negulēšanas vērti.

Izrādes formāts ļauj skatītājiem pašiem būt svinību dalībniekiem un viesiem, kuriem tikai jāļaujas vispārējas līksmības atmosfērai, ko rada 13 dejotāji, virtuozi pārvietojoties pa telpu.

Izrādes horeogrāfe Agate Bankava 2015. gadā absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas horeogrāfijas bakalaura programmu, ir viena no laikmetīgās dejas kompānijas “Ārā” dalībniekiem. Par izrādi “Rauts” horeogrāfe festivālā “Patriarha rudens” saņēmusi Latvijas Nacionālā teātra balvu – iespēju iestudēt izrādi 2016./ 2017. gada sezonā. Savukārt glezna “Iekšpus cimda”, kas tapusi kā izrādes scenogrāfijas sastāvdaļa, tās autorei jaunajai māksliniecei Zīlei Ziemelei ļāva iegūt “SEB stipendiju glezniecībā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+