×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
16. decembris, 2016
Drukāt

Ar Ķīnas investoru atbalstu plāno attīstīt Jelgavas lidlauku (12)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Andris Rāviņš.

Tiekoties ar Jelgavas Ražotāju konsultatīvās padomes (JRKP) dalībniekiem, Jelgavas pašvaldības vadība vietējos uzņēmējus informējusi, ka nākamgad ar Ķīnas investoru atbalstu plānots attīstīt Jelgavas lidlauka teritoriju, aģentūru LETA informēja Jelgavas ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Imants Kanaška.

Pilsētas mērs Andris Rāviņš (ZZS) un pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte uzņēmējiem atklājuši, ka nākamais gads Jelgavā iezīmēsies ar jauniem, lieliem projektiem, kā piemērus minot Loka maģistrāles rekonstrukciju, kurā nepieciešamas arī uzņēmēju privātās investīcijas un atbalsts, kādreizējās rūpnīcas “Būvdetaļa” teritorijas sakārtošanu, loģistikas centra izveidošanu kādreizējā lidlauka teritorijā, piesaistot Ķīnas investorus, satiksmes termināla būvniecību un vēl vairākus citus.

Vērtējot aizvadīto gadu, Rāviņš par būtisku atzinis rūpnīcas “AKG Thermotechnik Lettland” ražošanas apjomu paplašināšanu – uzņēmums iegādājies kādreizējās autobusu ražotnes “AMO Plant” teritoriju, no ASV uz Jelgavu pārceļ laboratoriju, turklāt atbalsta pilsētu, katru gadu investējot Jelgavas izglītības sistēmā. “Tuvākajā laikā Zemgales olimpiskajā centrā ar “AKG Thermotechnik” finansiālu atbalstu tiks izveidots muguras muskulatūras stiprināšanas centrs, kas būs noderīgs ne tikai sportistiem, bet arī daudzu rūpnīcu darbiniekiem,” informēja Rāviņš.

Lai attīstītu uzņēmējdarbības vidi Jelgavā, sēdē klātesošie ražotāji uzsvēra būtisko lomu problēmu identificēšanā un to risināšanā. Bažas rada kvalificēta darbaspēka trūkums. Tāpat būtu jārod risinājums, kā mazināt birokrātijas slogu valsts iestādēs. Joprojām iespaidu uz uzņēmējdarbību atstāj politiskā situācija pasaulē un sankcijas pret Krieviju, savukārt ceļa zīmju ražotāja “Signum” pārstāvis sēdē pauda satraukumu par to, ka būtiski palielinājusies maksa par pieslēguma jaudām pie tā paša elektrības patēriņa, kas bija pirms brīvā tirgus atvēršanas.

“Taču, neskatoties uz problēmām, Jelgavas un tuvējās apkārtnes uzņēmēji ir noskaņoti pozitīvi un daudziem no viņiem ir tālejoši attīstības mērķi. Uzņēmēji, neskatoties uz valdošo nodokļu haosu valstī, plāno paplašināt ražotnes un radīt jaunas darbavietas, kas vienlaikus pozitīvi ietekmēs arī ikvienu Jelgavas iedzīvotāju,” informēja Kanaška.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Jelgava ir spējusi pozitīvi ietekmēt investoru attieksmi un iedrošinājusi piesaistīt naudas investīcijas, neskatoties uz pētijumu rezutātiem, ka lielākos ārvalstu investorus Latvijā visvairāk uztrauc neparedzamā nodokļu politika, kvalificēta darbaspēka un mērķtiecīgas valsts attīstības stratēģijas trūkums. Prieks, labo paraksi vajadzētu popularizēt.

 2. nupat jau Liepājā lidostu sataisīja, un viss stāv tukšs un nevienam nevajdzīgs. Izskatās, ka naudu nav un nav kur likt. Un tik murgo par visādām nākotnes iespējam, mūžīgie sapņotāji. Laikam jau kādai būvnieku organizācijai naudiņu savajadzējās

 3. Lasām rūpīgi! “… loģistikas centra izveidošanu kādreizējā lidlauka teritorijā”. Vai būs noliktavas un skrejceļš nebūs?

 4. Jelgavā nevajag lidlauku Atbildēt

  Un vēl mazāk vajag ķīniešu kontroli.

 5. Ar krievu investoru palīdzību cēla,attīstīja un… ražoja autobusus. It kā pārdeva arī. Kur? … Tagad ar Ķīnas invesatoru palīdzību attīsytīs lidlauku… Varbūt pat lidmšīnas sāks ražot?

 6. Ko neteiksi – lidlauku šim savajadzējās… Uz kurieni tad tā nu lidināsies? Būtu savas ielas savedis kārtībā. Pa dažām Jelgavas ielām braucot, plombas no zobiem birst ārā. Ne velti Jelgavu sen dēvē par Bedrogradu.

 7. jelgavas sektanti uzņem apgriezienus

 8. Ja būs tiešais reiss Jelgava – Parīze es PAR !!!

 9. kas tai lidlauka piezemesies,kremlja draugi,kurus tu uznemsi ar shampanieti,ka tu to dariji 90.gados,bljad,pucha laika,dzeeri shampanieti ar to krogeres prostitutu veco.Nekas nav aizmirsts,ja,ja andriti.Cilveki visu atceras un beidz fotografeties ar Justu,tev nepiestav tada liekuliba,njem veera.

  • interesants foršs komentārs. tieši tā – es ari cenšos visus atcerēties, kas piem. tagad lien varai. žurnālistus un tā..

 10. to >>>ravinsh.tev vajadzetu atstat sho miksto kreslu,ne? Pietgiekami esi zadzis un barojies,komunista aada!

 11. a cik pasham tiks kabata naudinja? Riebjas komunista purns,vienkarshi hameleons visos laaaikos bijis un ari tagad shluukaa ka vajag.Ielas sataisi Jelgavaa ibio,lidostas sapnotaj!

Draugiem Facebook Twitter Google+