×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. augusts, 2012
Drukāt

Rāvis: problēma ar sūdzībām iepirkumos ekonomikai nodara lielu ļaunumu

ravis_guntis4

Latvijas ekonomikai lielu ļaunumu nodara sūdzības par lielajiem infrastruktūras projektiem, kuru dēļ projektu īstenošana tiek apturēta un novilcināta, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina Latvijas būvkompānijas “Skonto būve” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

“Manuprāt, ar šīm sūdzībām un projektu apturēšanu, kā arī tam sekojošu projektu novilcināšanu tiek nodarīts ļoti liels ļaunums Latvijas ekonomikai kopumā. Vēl jo trakāk – vēlāk katra šāda projekta izpilde tiek sasteigta, lai paspētu iepriekš definētajos termiņos. Tie ir gan finanšu, gan kvalitātes zaudējumi,” sacīja Rāvis un norādīja, ka pašlaik netiek meklēts risinājums sūdzību problēmas risināšanai. “Diemžēl pie varas esošie negrib ieklausīties profesionāļu viedoklī un tikai turpina stāstīt par demokrātiju, pieejamību un visu pretendentu spēju piedalīties. Piedodiet, nu nespēj visi diemžēl piedalīties šādos projektos! Ne visi cilvēki spēj būt veiksmīgi uzņēmēji vai būvnieki! Mēs visu laiku sakām, ka sūdzību problēma kaut kādā veidā būtu jāierobežo, bet mūsos neviens īpaši neklausās,” teica Rāvis.

Viņš arī norādīja, ka būvniecības uzņēmumu veidotā organizācija “Būvniecības stratēģiskā partnerība” ir pieņēmusi darbā juristus, kas sagatavojuši izmaiņas likumos, lai ierobežotu sūdzību skaitu. Priekšlikumi iesniegti Saeimas komisijām, tomēr tie tiek pieņemti negribīgi.

Tāpat “Skonto būves” valdes priekšsēdētājs informēja, ka ir bijuši dažādi gadījumi saistībā ar sūdzību iesniegšanu. “Pilsētā ir dzirdēts par gadījumiem, ka viena kompānija iedod kaut kādu absolūti nereālu cenu, uzvar konkursu, bet pēc tam mēģina iet pie nākamās kompānijas, kas ir iedevusi reālu cenu, un prasa naudu par atkāpšanos no pirmās vietas, jo pašu nosauktā cena bieži vien ir nereāla un neizpildāma,” klāstīja Rāvis.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai “Skonto būve” ir saskārusies ar gadījumiem, ka konkursa zaudētāji pasaka – dalieties vai arī mēs tūdaļ sniegsim sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), Rāvis uzsvēra, ka uzņēmējdarbībā gadās saskarties ar dažādiem gadījumiem. “Bijis ir absolūti viss. Turklāt, kādēļ lai kāds nemēģinātu šādi rīkoties? Tomēr te jau ir runa par uzņēmēju savstarpējo attieksmi vienam pret otru. Tas ir jautājums par to, kā viens uzņēmējs spēj pretoties kāda cita biznesmeņa šādai uzstājīgai uzņēmējdarbības formai, kad viņu šādi mēģina iespaidot. Tam var piekrist, var arī nepiekrist,” norādīja “Skonto būves” valdes priekšsēdētājs.

“Skonto būve” darbību sāka 1995.gadā. Celtniecības kompānija pieder Guntim Rāvim (80%) un Ivaram Milleram (20%). “Lursoft” informācija liecina, ka “Skonto būve” iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2010.gada 1.novembra līdz 2011.gada 31.oktobrim, strādāja ar 79,344 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 7,6% vairāk nekā iepriekšējā gadā, savukārt uzņēmuma pelņa pieauga par 21,4% un bija 3,139 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+