×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

“Raxtu Raxti” Latvijas dzimšanas dienā sniegs lielkoncertu

RaxtuRaxti

Muzikālā apvienība "Raxtu Raxti".

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”, kopā ar dūdu un bungu grupu “Auļi”, šā gada 18.novembrī Ķīpsalas hallē uzstāsies ar svētku lielkoncertu, kurā skanēs mūziķu oriģinālskaņdarbi ar latviešu tautasdziesmu tekstiem, aģentūru BNS informēja pasākuma organizatori.

Koncerta iesākumā izskanēs “Raxtu Raxtu” jaunās dziesmas no topošā un nākamgad gaidāmā skaņu ierakstu albuma. Programmas pamatu veidos “Raxtu Raxtu” mūziķu oriģinālskaņdarbi ar latviešu tautasdziesmu tekstiem.

Paredzēts, ka koncerta laikā “Raxtu Raxtu” mūziķiem pievienosies plaši pazīstamā dūdu un bungu grupa “Auļi”, kopā atskaņojot kompozīcijas no šogad klajā laistā “Raxtu Raxtu” albuma “Es atradu tautasdziesmu”. Skaņdarbu klāstā būs gan latviešu tautasdziesmas, gan oriģinālas, tautas mūzikai pietuvinātas versijas Imanta Kalniņa un citu latviešu komponistu dziesmām.

Savukārt koncerta noslēgumā skanēs pazīstamas latviešu tautas melodijas, kuras šoreiz mūziķi cer izpildīt kopā ar koncerta apmeklētājiem, jo uz lielā ekrāna tiešsaistē ikkatrs varēs lasīt dziesmu tekstus un dziedāt līdzi.

Latvijas svētku lielkoncerta tradīciju muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” iedibināja pērn, kad sniedza pirmo lielkoncertu koncertzālē “Rīga”. Lielā publikas atsaucība un neaizmirstamā koncerta atmosfēra pamudinājusi mūziķus koncertu rīkot arī šogad, taču jau daudz plašākā un vērienīgākā sastāvā.

Apvienībā “Raxtu Raxti” muzicē Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs. Bieži koncertos kolektīvam piebiedrojas arī citi pieaicināti mūziķi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+