×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

“Raxtu Raxti” rudenī sniegs pirmo lielkoncertu un laidīs klajā albumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” šoruden plāno aktīvu koncertdarbību, sniedzot arī Latvijas svētku lielkoncertu 18. novembrī jaunatklātajā koncertzālē “Rīga”, kā arī laist klajā pirmo skaņu ierakstu albumu, aģentūru LETA informēja koncerta organizatori.

Koncertprogrammā skanēs Imanta Kalniņa dziesmas latviešu tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā, latviešu tautasdziesmu versijas un jauni skaņdarbi.

Kopā ar grupu lielkoncertā uzstāsies arī saksofonists Oskars Petrauskis, kas šoreiz saksofona vietā spēlēs armēņu tautas mūzikas instrumentu duduku. Mūziķiem pievienosies arī dūdu un bungu grupa “Auļi”, kā arī solisti Santa Stalidzāne un Juris Vizbulis.

“Raxtu Raxtu” repertuāra un skanējuma pamatā ir plaša un brīžiem eksperimentāla pieeja dažādu tautas mūzikas intonāciju un instrumentu izmantošanai gan no latviešu tautas mūzikas repertuāra, gan autordarbu versiju radīšanai un atskaņošanai.

18.novembra koncerta programma šoruden tiks izdota pirmajā “Raxtu Raxtu” skaņu ierakstu albumā, kas būs pieejams visiem interesentiem.

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” sākotnēji radās kā vairāku grupas “Autobuss debesīs” mūziķu eksperiments, apvienojoties vienā kolektīvā ar pazīstamiem tautas mūzikas izpildītājiem. Sākotnēji kolektīva repertuārā bija tikai Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikas skanējumā, bet laikam ritot repertuārs kļuvis daudz plašāks.

Apvienībā “Raxtu Raxti” muzicē Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle-Puriņa, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis un Armands Treilihs.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+