Apbrīno

“Raxtu Raxtiem” īpaši Latvijas svētku koncerti 16

Publicitātes foto

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” klausītājiem gatavo īpašus un skanīgus Latvijas dzimšanas dienas svētkus, 18. novembrī aicinot uz diviem lielkoncertiem Ķīpsalas hallē, kuru laikā uzstāsies kopā ar dūdu un bungu grupu “Auļi”. Klausītājiem viņi piedāvās ne tikai pavisam jaunu dziesmu atskaņojumus, bet arī aicinās uz vērienīgu sadziedāšanos.

“Koncertu repertuārs būt īpašs, jo tiks atskaņota virkne jaunu dziesmu no jaunākā “Raxtu Raxti” skaņu ierakstu albuma “Man bij´ dziesmu vācelīte”, kurā skanēs grupas dalībnieku Marta Kristiāna Kalniņa un Edgara Kārkļa un manis komponētie skaņdarbi,” teic mūziķis Kārlis Auzāns un atklāj: “Līdztekus, protams, izskanēs pašas populārākās dziesmas no “Raxtu Raxti” repertuāra – gan Imanta Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikai pietuvinātos aranžējumos, gan mūsu pašu darbi un latviešu tautasdziesmu versijas.”

Koncertu kulminācija solās būt izskaņā, kad gaidāma vērienīga sadziedāšanās ar publiku, kopā izpildot daudzas pazīstamas latviešu tautasdziesmas. “Ņemot vērā, ka šis ir Latvijas 99. dzimšanas dienas gads, koncertu noslēguma daļā mēs vēlamies dziesmās apdziedāt visu Latviju – skanēs melodijas no Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Zemgales. Lai apmeklētāji varētu dziedāt līdzi, uz lielā ekrāna būs redzami dziesmu vārdi,” stāsta K. Auzāns.

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” tika izveidota pirms pieciem gadiem, kad vienotā kolektīvā apvienojās vairāki grupas “Autobuss debesīs” mūziķi un pazīstami tautas mūzikas izpildītāji.

Gadu gaitā “Raxtu Raxti” kļuvis par plaši pazīstamu kolektīvu gan Latvijā, gan ārpus tās, iepazīstinot klausītājus ar pazīstamu latviešu komponistu un pašu grupas dalībnieku dziesmām tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā. Apvienības repertuāra neatņemama sastāvdaļa ir arī latviešu folklora – daudzas skanīgas, bet netradicionāli atskaņotas latviešu tautasdziesmas.

“Man bij’ dziesmu vācelīte” ir trešais apvienības “Raxtu Raxti” skaņu ierakstu albums, kurā ir 13 jaunas un dažas arī jau dzirdētas, bet līdz šim ierakstos nepieejamas dziesmas. Debijas ieraksts “Es atradu tautasdziesmu” tika izdots 2015. gadā, bet pērn tika klajā laists albums “Līgo”.

Apvienībā “Raxtu Raxti” muzicē: Kristīne Kārkle-Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs.

 

18. XI 14.00 un 18.00 Ķīpsalas halle, Rīgā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 25

LA.lv