×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Ražas laika andele Zemnieku tirgū (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Nakts tirgus

No tuvējas un tālākas apkārtnes sabraukušie lauku saimnieki piedāvā labāko, kas šogad sakuplojis dobēs, vagās un tīrumos. Redzams, ka šogad labi padevušies kartupeļi, zaļumi, ķiploki un sīpoli, arī augļi un ogas, taču švakāk auguši ķirbji. Labs ievākums bijis arī biteniekiem.

Tirgū sastaptais z/s “Klīves” pārstāvis Gints Šņickov­skis stāsta, ka tirgoties uz Zemnieku tirgu brauc regulāri un tā ir laba iespēja realizēt izaudzēto. Šoreiz piedāvājumā ir augļi un ogas, kā arī ābolu sula. Cenas ir mainīgas, atzīst saimniecības pārstāvis. Šoreiz viens kilograms rudens aveņu maksā 2,80 eiro, taču tas esot netipiski, jo ikdienā šīs ogas ir dārgākas. Ābolu cenu amplitūda – no 0,80 līdz 1,20 eiro/kg, bet aroniju – viens eiro par kilogramu ogu.

Meža veltes un ķiplokus Zemnieku tirgū pircējiem piedāvā Ingrīda Kokina no Dobeles novada. Pirms nedēļas baraviku cenas bija ap 25 eiro/kg, bet nu saimniece piedāvā šīs sēnes par 8 – 12 eiro/kg atkarībā no to lieluma. Brūklenes šogad labi padevušās, un to cena ir 2 eiro/kg, piedāvājumā ir arī pirmās dzērvenes, kas maksā 3,50 eiro/kg. Ķiplokus Ingrīda Kokina audzē pati, un šogad nobriedusi laba raža, tāpēc cena arī ir konkurētspējīga – 3 – 4,50 eiro/kg. Gailenes pircējiem pieejamas par 6,50 eiro/kg.

No Bauskas regulāri divas reizes nedēļā – trešdienās un piektdienās – uz Zemnieku tirgu brauc piemājas dārza īpašnieks Nikolajs Maikūns. Šoreiz viņš ar mazdēlu Vladislavu atvedis sīpolus, ķiplokus, kartupeļus un ķirbjus, un tieši pie viņa tirdzniecības vietas drūzmējas visvairāk pirktgribētāju. Saimnieks stāsta, ka šogad ķirbji ir cenā, jo šis gads nav bijis pateicīgs – tie pat nosaluši, tāpēc cena jau šobrīd ir 0,50 – 0,60 eiro/kg.

Medu no Bauskas atvedusi Manavicku ģimenes pārstāve Nadežda. Viņa stāsta, ka galvenais bitenieks ģimenē ir vīratēvs Vladimirs, kurš ar šo amatu nodarbojas jau ilgāku laiku. Pircējiem iespējams iegādāties piecu veidu medu, ko ienes 70 bišu saimes. Šogad vispieprasītākais esot meža ziedu medus – tā cena ir 4,50/kg. Nadežda uz Zemnieku tirgu brauc tirgoties pārmaiņus ar citiem ģimenes locekļiem, un viņai šī iespēja pārdot pašu saražoto ļoti patīk. Turklāt rīdzinieki labprāt nāk iepirkties pēc darba, kad tirdzniecība notiek ļoti raiti.

To sarunā apliecina arī vairāki Zemnieku tirgū sastaptie pircēji. Rīdziniece Anna sacīja, ka viņa šādu iespēju izmanto katru nedēļu, turklāt šeit var izvēlēties pašu labāko, svaigāko un arī kaulēties par cenu. Arī Imantas iedzīvotāja Mirdza slavē labo preci un iespēju pirkt dārzeņus un ogas tieši no ražotāja. Viņa gan vēlētos, lai vietējo zemnieku piedāvājums būtu vēl daudzveidīgāks. Jāatgādina, ka Zemnieku tirgus Rīgas Centrāltirgū darbojas no pulksten 17.00 līdz 7.30, kad zemnieki tirgo no autotransporta. Tirgus atrašanās vieta ir Gaiziņa, Spīķeru un Pūpolu ielā. Savukārt Puķu tirgus darbojas katru dienu no 19.00 līdz 7.00.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Aveņu tomāti- vietējie? Kā tad! Es labāk vietējākus ēdu

Draugiem Facebook Twitter Google+