Literatūra

Ražīgā rakstniece Inguna Bauere 16

Pirms mēneša izdevniecība “Lauku Avīze” sērijā “Lata romāns” laida klajā Ingunas Baures romānu “Ādama gredzens”, tāpēc aicinājām autori uz tikšanos ar lasītājiem Kokneses bibliotēkā.

 

 

Šeit iespējams apskatīt un lejupielādēt foto no “LA” dienas Koknesē.

Rakstnieces karjera iesākās gandrīz pirms desmit gadiem, un kopš tā laika izdotas jau 14 grāmatas. Viņa teic, ka katru dienu raksta vismaz astoņas darba stundas un gandrīz nepārtraukti prātā šķetina grāmatu varoņu turpmākās gaitas. Inguna Bauere atzīst, ka paralēli strādā ar vairākām grāmatām – dažām meklē bildes, citām dokumentus vēstures arhīvos, daudzām top sižeta risinājumi.

“Kā kļūt pamanāmam rakstniecībā? Tikai piedaloties konkursos. Tāpēc “Lata romānu” konkurss ir ļoti vajadzīgs, jo jaunajiem autoriem tā ir lieliska iespēja sevi parādīt. Rakstniecībā startēju ar romānu “Sauc mani sniegā” un izdevniecībai “LA” esmu parādā lielu pateicību – uzvara konkursā man bija liels iedrošinājums turpināt rakstīt. Tajā gadā no 55 darbiem mans romāns ieguva pirmo vietu un labāko honorāru. Agrāk strādāju Ērgļu arodvidusskolā, kur kā celtniecības inženieris mācīju koka ēku būvniecību. Rakstīt sāku, kad Vecpiebalgas vidusskolā mācīju kultūras vēsturi. Tolaik vairāk ieinteresējos par Latvijas vēsturi. Sāku rakstīt, bet īsti vēl nezināju, kas no tā sanāks. Nu romānu rakstīšana ir maizes darbs.

Kas ir “Lata romāni”? Tā ir lieliska lasāmviela laika īsināšanai, braucot autobusā vai vilcienā. Pievienotā vērtība, protams, ir arī to publicēšana turpinājumos “Latvijas Avīzē”,” vērtē Inguna Bauere.

VIEDOKĻI
“Ādama gredzenu” vērtē lasītājs
Pēc tikšanās ar Ingunu Baueri Kokneses bibliotēkā aktīvākajām lasītajām rakstniece uzdāvināja grāmatas eksemplāru, un mēs lūdzām to izlasīt un pēc tam novērtēt.  
“Aizraujoši, sulīgi, gandrīz kā par savu dzimtu rakstīts… Domāju, tieši tāpēc mani šī grāmata tā aizkustināja. Nebiju tik ļoti sirsnīgi raudājusi, lasot grāmatas nobeiguma daļu, kā tad, kad lasīju “Džeinu Eiru” un “Garkājtētiņu”… Tagad manu mīļāko grāmatu sarakstā būs arī Ingunas Baueres “Ādama gredzens”!
Lasot grāmatu, daudzas vietas atzīmēju. Agrāk no grāmatām dažus teicienus izrakstīju, tagad domāju, ka gribu pie tiem vēl atgriezties un pārdomāt vēl kādu reizi.
Īpaši man patika, kā rakstniece tēlojusi dzimtas likteņstāstus, cik trausli, ar pietāti un neuzbāzīgi viņa tos pārstāstījusi. It kā tā būtu īstenība, bet daudz kas ir pašas autores fantāzija. Tomēr tā tik meistarīgi savijas kopā ar vēsturiskajiem faktiem, ka pat īsti nepateiksi, kas ir kas. Grāmata ir emocionāli ļoti uzrunājoša! Paldies! Cerībā, ka arī nākamās būs tādas – dzīvas, ar vēsturisku īstenības devu, par reāliem cilvēkiem, kuriem dots jauns ietērps un jauna dzīve, mākslinieciska un unikāla!”

Inguna Žogota Koknesē

“Lasīt grāmatu bija interesanti, jo nonāca mūsu rokās tieši no rakstnieces. Bijām patīkami pārsteigtas, cik ļoti ātri tā lasās. Tas ir vēsturiskais redzējums no vienkārša cilvēka skatpunkta, un, to lasot, vari sajust visu gredzena burvību. Vienīgais mīnuss ir tas, ka daži fragmenti no galvenās varones dzīves bija pārāk maz aprakstīti, citi pilnīgi pretēji – gari un plaši. Notikumi grāmatā risinās strauji un pārsteidzoši, apcerot galveno tēmu – mīlestību. Šo grāmatu iesaku izlasīt visiem, kuriem ir interese par Latvijas vēsturi, maģijas brīnumaino spēku un mīlestību.”
Edīte un Līga Stepes

 

Uzziņa
Inguna Bauere – piecu “Lata romānu” autore, “LA” izdevusi: “Ādama gredzens”, “Tu esi mans tētis”, “Vai tiešām truša dēļ?”, ” Nabassaite” un “Sauc mani sniegā”.
Izdevniecība “Lauku Avīze” izdevusi arī Ingunas Baueres grāmatu “Lizete, dzejniekam lemtā”, kas ir Lizetes un Kārļa Skalbes dzīvesstāsts.

 

 

LA.lv