Dabā
Zaļā dzīvošana

Rāznas Nacionālajā parkā varēs iepazīt neparastās un mazāk zināmās sēnes0

Foto LETA

Turpinot pirms dažiem gadiem aizsākto tradīciju, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) šī gada 1. septembrī aicina uz Sēņu dienu Rāznas Nacionālajā parkā.

Šogad par Rāznas Nacionālā parka Sēņu dienas norises vietu ir izvēlēts Lūznavas muižas parks un tā apkārtne. Pasākums norisināsies laikā no plkst.11.00. līdz 15.00. Interesentiem būs iespēja doties stundu garā sēņu iepazīšanas pārgājienā kopā ar sēņu pētnieku, jeb mikologu, apskatīt savākto sēņu izstādi un pašiem papildināt izstādi, līdzi ņemot savus atradumus.

Sarunās varēs noskaidrot sev interesējošus jautājumus par sēņu augšanas vietām, bieži sastopamām un aizsargājamām sēnēm. Tāpat varēs atklāt dabas krāsu noslēpumus, noskaidrot, kuras sēnes var izmantot dziju krāsošanā.

“Ejot mežā, pamatā meklējam un groziņos liekam tās sēnes, kuras pazīstam un itin bieži paejam garām citām vērtīgām sēnēm, par kurām maz zinām. Nepamanām sēnes, kas nav ēdamas, nepamanām mazās sēnītes, gļotsēnes, piepes. Šī būs iespēja iepazīt daudzveidīgo sēņu pasauli un savas zināšanas papildināt,” pauž dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe.

Dalībnieki aicināti ierasties ar groziņu sēņošanai, nazīti un laika apstākļiem un iešanai mežā piemērotā tērpā. Var noderēt arī piezīmju blociņš noderīgas informācijas pierakstīšanai.

LA.lv