×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Ražotāji pieļauj protestus pret elektrības nodokli, vedot uz Rīgu vircas mucas

LETALETA

Šodien Ministru kabinetā dotā zaļā gaisma subsidētās elektroenerģijas nodokļa ieviešanai raisījusi dažādu nozaru neapmierinātību. Mazie elektrības ražotāji neizslēdz protestu rīkošanu un vēršanos tiesā.

 

Latvijas Atjaunojamo energoresursu federācijas pārstāvis Edgars Vīgants šodien valdības sēdē paudis, ka ar šo nodokli tiks sodīta viena nozare par to, ka šīs valdības priekšgājēji pieņēmuši ne visai pārdomātus lēmumus. Viņaprāt, trīs mēnešu laikā ieviest jaunu nodokli 10% apmērā nozīmētu būtisku triecienu atjaunojamo energoresursu ražošanai, vēsta LETA.

Ministru kabineta sēdē iebildes pret jauno nodokli pauda arī cūku audzētāji, kas ražo elektroenerģiju no mēsliem. Cūkkopji sacīja, ka subsidētās elektrības nodoklis nozīmēs kārtējos zaudējumus nozarei, un rosināja atbalstīt Zemkopības ministrijas pazemināto nodokļa likmi 5% tiem ražotājiem, kas ražošanas procesā iegūto siltumu izmanto savā saimniecībā.

Vīgants norādījis, ka mazie elektroenerģijas ražotāji sola cīnīties pret nodokli dažādos veidos. Viņi plānojuši savas intereses aizstāvēt Saeimā, bet, ja arī tur nelems par labu nozarei, viņi varētu vērsties tiesā. Tiek pieļauti arī protesti, piemēram, cūku audzētāji varētu protesta akcijā Rīgā ierasties ar vircas mucām, LETA pieļāvis Vīgants.

Savukārt par nodokli iestājās būvmateriālu ražotāji, kas vēlas izbēgt no obligātā iepirkuma komponentes pieauguma un ražošanas izmaksu kāpuma.

Jau vēstīts, ka valdības šodien atbalstītie likuma grozījumi paredz no 2014.gada 1.janvāra ieviest subsidētās enerģijas nodokli. Nodoklim piedāvātas trīs likmes – 15% dabasgāzes stacijām, 10% – atjaunojamo energoresursu stacijām, bet 5% stacijām, kas nodrošina ar siltumenerģiju centralizētās sistēmas un kuru subsidētās enerģijas nodokļa likmei ir tieša ietekme uz siltumenerģijas gala tarifu lietotājam.

Paredzams, ka laika posmā no 2014.gada līdz 2017.gadam subsidētās enerģijas nodokļa iemaksas budžetā būs 105,6 miljoni latu jeb 150,3 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+