Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
13. jūnijs, 2014
Drukāt

Ražotājiem paveras iespējas jēru un liellopu gaļas eksportam uz Ķīnu

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) pirmdien, 16.jūnijā, tiksies ar Ķīnas Tautas Republikas galvenās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvaldes ministru Ži Šupingu (Zhu Shuping), lai pārrunātu iespējas palielināt Latvijā ražoto lauksaimniecības un pārtikas produktu eksportu uz Ķīnu, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Tikšanās laikā abi ministri parakstīs protokolus starp ZM un Ķīnas Galveno kvalitātes uzraudzības, inspekcijas un karantīnas administrāciju par karantīnas un veterinārajām prasībām saldētai un atdzesētai jēra un liellopu gaļai, kas no Latvijas tiks eksportēta uz Ķīnu.

Latvijas apmeklējuma laikā Ķīnas Tautas Republikas Kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas ministrijas delegācija apmeklēs arī valsts zinātnisko institūtu “Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”” un AS “Rīga piena kombināts”.

2012. gadā no Latvijas uz Ķīnu eksportēti lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produkti 4,76 miljonu eiro vērtībā. Galvenais produkts, ko Latvija pastāvīgi eksportē uz Ķīnu, ir mellenes. 2012. gadā šī produktu grupa veidoja 90,5% jeb 4,3 miljonus eiro no visu lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktu eksporta vērtības.

Citas svaigas ogas uz Ķīnu 2012. gadā eksportētas 128 300 eiro vērtībā. Vēl Latvija uz Ķīnu eksportējusi degvīnu 177 500 eiro vērtībā. Vesti arī citi lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produkti, kuru kopējais īpatsvars tirdzniecības struktūrā bijis niecīgs.

Pievienot komentāru

Sējumi šoruden attīstījušies sliktāk; uz augstu graudu ražu nākamgad nevar cerētLatvijā ziemāju sējumi kopumā šoruden ir attīstījušies sliktāk nekā pērn, līdz ar to uz augstu ražu nākamgad nevar cerēt, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.
Pasaulē
"Zelta ķivere" tiek diviem labākajiem uzņēmumiemLabas prakses balva “Zelta ķivere” šogad pasniegta alus darītavai “Cēsu alus” un biofarmācijas uzņēmumam “AbbVie”, kuri izrādījuši lielākās rūpes par veselīgu darba
Draugiem Facebook Twitter Google+