×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Ražotājs: bīstamās suņu slimības pētnieki ceļ ažiotāžu, lai iegūtu papildu finansējumu (9)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pētnieku nekompetences dēļ saceltā ažiotāža ap suņu barības vada dilatācijas jeb paplašināšanās slimību, iespējams, ir stipri pārspīlēta un tās vienīgais mērķis ir iegūt papildu līdzekļus nākamajiem nevajadzīgajiem pētījumiem, uzskata AS “Tukuma Straumes”, zīmola DOGO īpašnieks, valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Starptautiski slimība – barības vada dilatācija – ir pazīstama, tai ir ģenētisks raksturs vai tā ir sekundārā slimība, nekur pasaulē zinātnieki to nesaista ar barību. Publiski citās valodās ir daudz izglītojošo materiālu suņu saimniekiem, kā slimību var atpazīt un kā ārstēt.

Ražotājs apšauba, vai Latvijā maz var runāt par saslimšanas uzliesmojumu, jo nav oficiāli reģistrēto vēsturisko datu, ar ko varētu salīdzināt pašreizējo situāciju.

“Pat tad, ja varētu runāt par netipisku šīs slimības saasinājumu, tad nav sperts neviens solis tuvāk patiesajam cēlonim. Mūsuprāt, Latvijā pietrūkst kompetences. Ja problēma patiešām pastāv, tad laiks piesaistīt zinošus un šajā jomā jau pieredzējušus speciālistus,” uzskata Podnieks.

Tāpat Podnieks uzsvēra, ka ir jāizvērtē, vai pētījums netiek veikts pašmērķīgi tikai tādēļ, lai iegūtu papildu finansējumu.

“Kamēr pētnieki publiskajā telpā pauž bažas un aizdomas, tikmēr reālie fakti rāda pilnīgi citu ainu. Mūsu ražotā barība ir pārbaudīta 15 reizes, paņemti vairāk nekā 40 paraugi un visās 15 reizēs rezultāts ir bijis viens un tas pats – DOGO barība ir kvalitatīva un atbilst visām Eiropas Savienības normām,” norāda Podnieks.

Zīmols DOGO ir tirgū ir astoņus gadus, un iekarojis plašu popularitāti, tādēļ pastāv pamatotas aizdomas, ka kādam vienkārši nepatīk, ka Latvijas ražotājs ir sasniedzis tādus panākumus.

Atbilstoši Zemkopības ministrijas aplēsēm Latvijā ir aptuveni 160 tūkstoši suņu, tikmēr pētījuma veicēji norāda, ka pēdējā pusotrā gadā mēnešos ir konstatēti 130 saslimšanas gadījumi. Savukārt par iepriekšējiem periodiem salīdzinošie dati nav pieejami.

AS “Tukuma Straume” ir viens no pieredzes bagātākajiem un modernākajiem mājdzīvnieku barības ražotājiem Baltijā. Pēc aptuvenām aplēsēm DOGO barību ik dienas ēd aptuveni 33 tūkstoši suņu. Turklāt, lai arī pēc pirmās saceltās ažiotāžas maijā pārdošanas apjomi kritās, pēcāk tos atkal izdevās atjaunot un pat pārsniegt iepriekšējos rezultātus.

Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palielinājies par 6,5% līdz 16,138 miljoniem eiro, bet kopš 2010.gada tas pieaudzis divas reizes. Savukārt peļņa pēc nodokļiem 2014.gadā bija 1,787 miljoni eiro jeb par 65% lielāka nekā gadu iepriekš.

Vēl pirms iestāšanās Eiropas Savienībā, “Tukuma straume” sāka ieviest HACCAP principus kvalitātes paškontroles sistēmā. Uzņēmuma laboratorija veic izejvielu kvalitātes kontroli, kvalitātes kontroli būtiskākajos ražošanas procesa punktos, gatavās barības kvalitātes pārbaudi. To kvalitātes rādītāju noteikšana, kuru neveic uzņēmuma laboratorija, notiek PVD BIOR laboratorijā, LU Bioloģijas institūtā Salaspilī, LLU Agronomijas zinātņu laboratorijā, KEMIN inspired molecular solution laboratorijā Beļģijā, Eirofin laboratorijā Vācijā.

“Tukuma straume” ir viens no lielākajiem un vecākajiem dzīvnieku barības ražotājiem Baltijā, vienlaikus ir viens no redzamākajiem Tukuma novada uzņēmumiem un lielākajiem nodokļu maksātājiem, kas pašlaik nodarbina 65 cilvēkus. Pēdējos sešos gados uzņēmums nodokļos samaksājis 4.4 miljonus eiro, pērn – 715 tūkstošus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Stāsts par Dogo ir tipisks piemērs tirgus pārdales karam! Mīļie studenti- paskatieties un pamācieties, kā to dara profesionāļi. Ar citu “rokām” atbrīvojas no nevajadzīga konkurenta. Jūs ziniet, kāds ir budžets lielajiem Pasaules barības ražotājiem marketinga stiprināšanai?? Tā nauda ko vajag vetārstiem, lai turpinātu ķengāšanos par vietējo ražotāju viņiem ir “piliens jūrā”. Šis ir nekas vairāk, kā konkurences cīņa. Žēl, ka ir viena grupa ļautiņu, kas to neredz, vai negrib redzēt…. Vienkārši skumji. Kādam laikam gribas, ka Latvija paliek par atkritumu zemi, kur neko neražo, bet kurā var realizēt piemēram Polijā saražotos draņķus….

 2. Gribētos zināt ,kas būtu ,ja tā pārbaudītu ..ārzemju barības
  Visus Rojāļus un Joseras,wiskas – varētu apskatīt visu Mendeļējeva tabulu ar sūdiem.
  Straume malači -turās !!!

  • Pie pētera un arī Roland……
   Visu laiku domāju, ka LOSP priekšsēdēdējam ir citi pienākumi, nevis troļļot pie rakstiem par Dogo. Tagad sāku šaubīties. Klausoties un lasot liekas, ka barība tiek gandrīz vai glorificēta. Rodas jautājums, jums maksā par vārdu skaitu vai komentāru biežumu. Ja tas ir par velti, tad laikam tas tomēr būs vienkārši profesionālais stulbums!!!!!
   “Visus Rojāļus un Joseras,wiskas” jūs momentā aizliegtu tirgot, ja būtu kaut mazākā šaubu ēna. Kāpēc tāda dubultmorāle?

 3. 7 Gadus man suns ēd DOGO ,,ideāla veselība ,perfets svars ,spīdīga spalva ,dzīvespriecīgs suns
  Pilnīgi neko sliktu nevaru pateikt par DOGO ,tikai labu
  Ticu tam ka kādam mērglim ir izdevīgi nomelnot dogo ,,
  tāda sajūta ka savu suni nebarojat nearko citu ka tikai ar dogo ,jareiz varat pateikt ka pie vainas ir šī barība ,,,Ticu ka Tukuma straume izlīdīs no šīm problēmām ,un turpinās ražot

 4. Ēst visiem gribas.
  Cerēja noslaukt piķi no blondīnēm.
  Neizdevās.
  Mēģinās kā citādāk…

  • Nebūtu smieklīgi, ja mans suns pirkts par lielu naudu nebūtu nomiris tieši no šīs kaites 1,5 gadu laikā.
   Tādas pašas šķirnes suns man ir otrs , kurš dzīvo citur. Arī tam parādījās līdzīgas pazīmes.
   Bet sakritība bija viena, pazīmes otram sunim parādījas, kad biežāk sāka dot dogo.
   Kāpēc devu dogo. Esmu patriots, cenšos atbalstīt vietējos , likās, ka modernā ražotnē šodien nevar saražot sliktāk.
   Bet man aizdomas ir par barības uzbriešanas īpašībām. Tas ir vienīgais faktors , kas at”skiras, ja dažādas barības ieber bļodā un vienlaicīgi aplej ar siltu ūdeni.
   Tā, ka nevajag teikt, ka tā ir vetārstu izdomāta slimība…. Slimība ir, diemžēl iemesls nezināms.
   Bet otru suni izdevās izglābt, jo viņam tiek dota tikai un vienīgi mājās vārīta pārtika.
   Šeit ir jāsanāk kopā un jāmeklē cēlonis, jo tikai tā var radīt labāku produktu un novērst aizdomas.

Draugiem Facebook Twitter Google+