×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. augusts, 2016
Drukāt

“RBSSKALS Būvvadība” iesniegusi VNĪ finanšu garantiju par Tabakas fabrikas projekta izpildi

Foto: LETAFoto: LETA

Māris Saukāns

Būvfirma “RBSSKALS Būvvadība” iesniegusi VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), kā arī finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) bankas “Citadele” izsniegtu līgumsaistību izpildes galvojumu par bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā projektu izpildi, aģentūru LETA informēja RBSSKALS uzņēmumu grupas līdzīpašnieks Māris Saukāns.

“Lai izbeigtu VNĪ valdes spekulācijas un publiskajā telpā radīto nepatieso iespaidu par “RBSSKALS Būvvadības” finansiālo spēju iesniegt papildu līguma saistību izpildes nodrošinājumu, kas noslēgts starp “RBSSKALS Būvvadību” un VNĪ, uzņēmums VNĪ iesniedzis bankas “Citadele” finanšu garantijas apliecinājumu,” norāda Saukāns.

Saskaņā ar iesniegto finanšu garantiju, atsākot darbus objektā, tiks izsniegts bankas līgumsaistību izpildes galvojums 382 513,20 eiro apmērā. Tas nozīmē, ka ar jauno galvojumu tiks aizstāts līdzšinējais “Ergo Insurance SE” Latvijas filiāles galvojums, kas iepriekš bija iesniegts VNĪ.

“RBSSKALS Būvvadība” piektdien arī sasaukusi projekta iesaistīto pašu iknedēļas sanāksmi, kā to paredz noslēgtais līgums.

“Sakarā ar to, ka tieši VNĪ prettiesiskās rīcības rezultātā nevienam no bijušās Tabakas fabrikas projekta būvniecības dalībniekiem nebija un joprojām nav iespējas iekļūt objektā, uzņēmumam un tā piesaistītajiem apakšuzņēmējiem, piegādātājiem ir radusies dīkstāve, un tiem nav iespēju veikt darbu izpildi. Turklāt nav arī iespējams saņemt un izmantot savas mantas un iekārtas, kas atrodas būvlaukumā, kā arī veikt jebkādas citas darbības. Tādējādi VNĪ prettiesiskās rīcības dēļ “RBSSKALS Būvvadībai” un piesaistītajiem apakšuzņēmējiem, piegādātājiem jau ir nodarīti zaudējumi,” uzsver Saukāns.

Uzņēmums uzsver, ka “RBSSKALS Būvvadība” joprojām turpina nodrošināt pilnvērtīgu visa objekta fizisku un tehnisku apsardzi un turpinās to nodrošināt arī turpmāk līguma izpildes gaitā.

Pamatojoties uz līgumu, “RBSSKALS Būvvadībai” ir pienākums ne retāk kā vienu reizi nedēļā organizēt, protokolēt un piedalīties kopīgajās sanāksmēs, kurās tiek risināti ar līguma izpildi saistīti jautājumi. “RBSSKALS Būvvadība” ir aicinājusi VNĪ piedalīties iknedēļas sanāksmē, kas notiks 19. augustā.

“”RBSSKALS Būvvadība” joprojām uzsver, lai realizētu projektu noteiktajos termiņos un Jaunajam Rīgas teātrim (JRT) nodotu bijušās Tabakas fabrikas telpas līgumā paredzētajā laikā, ir nepieciešams nekavējoties atsākt būvdarbus. VNĪ bezdarbības dēļ nav ievērots Ministru kabineta rīkojums, kas noteica, ka teātrim ir jāievācas telpās Miera ielā jau šī gada 1.jūlijā,” norāda Saukāns.

LETA jau ziņoja, ka VNĪ 11. augustā vienpusēji lauzis līgumu ar bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā 58A pārbūves darbu veicēju SIA “RBSSKALS Būvvadība”. VNĪ informēja, ka līdz šī gada 11. augustam uzņēmējs nav iesniedzis līgumsaistību izpildes garantiju.

Patlaban VNĪ objektā nodrošina apsardzi un, lai saglabātu un pasargātu objektu no trešo personu, laikapstākļu un citu nelabvēlīgu apstākļu ietekmes, veiks objekta konservāciju.

Projekta darbu kopējā līgumcena ir 1 999 590,27 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

“RBSSKALS Būvvadība” pagājušajā nedēļā iesniegusi oficiālu lūgumu finanšu ministrei izvērtēt VNĪ vadības atbilstību ieņemamajam amatam. Tāpat uzņēmums izvērtē iespēju vērsties ar iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) saistībā ar līguma vienpusēju laušanu par darbiem bijušajā Tabakas fabrikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+