×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

RD: “ABLV Bank” krīze neapdraud Skanstes teritorijas revitalizāciju (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skanstes apkaimes teritorijā 2017.gada vasarā, sniedzot informāciju par izstrādāto apkaimes lokālplānojumu un attīstības iecerēm.

“ABLV Bank” pēdējās nedēļas laikā piedzīvotās problēmas neapdraud Skanstes teritorijas revitalizācijas projektu, aģentūrai LETA pauda Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Solvita Brence.

Brence skaidroja, ka Skanstes projekta realizācijas laikā pilsētai ir jānodrošina vismaz 100 jaunu darba vietu radīšanu Skanstes apkaimē, kā arī jāpiesaista privāto uzņēmumu investīcijas teritorijas attīstībā. “Ņemot vērā visu privāto investoru aktivitātes un jau šobrīd veiktos ieguldījumus Skanstes apkaimes teritorijā, departaments nesaskata risku nepieciešamo rādītāju sasniegšanā,” sacīja Brence.

Viņa arī norādīja, ka projekta pirmās kārtas realizācijai piesaistīti Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi, turklāt projekta sasniedzamie uzraudzības rādītāji jau daļēji ir izpildīti – pēdējo divu gadu laikā radītas vairāk nekā 1000 jaunas darba vietas, un veikti būtiski ieguldījumi infrastruktūras attīstībā.

“Arī Skanstes tramvaja infrastruktūras attīstību radusies situācija ar “ABLV Bank” nekādā veidā neietekmēs tā sekmīgu realizēšanu,” pauda departamenta pārstāve.

Šodien, pēc Rīgas domes opozīcijas deputātu pieprasījuma, tika sasaukta Pilsētas attīstības komitejas ārkārtas sēde, lai noskaidrotu, kā “ABLV Bank” krīze varētu apdraudēt Skanstes apkaimes attīstības projektu.

Kā aģentūrai LETA pauda Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps (LA) opozīcija sēdē rosināja departamentam uzdot izvērtēt iespējamos riskus un pret šo ieceri neiebilda arī departamenta direktora pienākumu izpildītājs Armands Krūze, taču pozīcijas deputāti nobalsojuši pret šī pienākuma uzticēšanu.

Departaments šobrīd īsteno projektu “Skanstes teritorijas revitalizācijas 1.kārta”, kura mērķis ir veikt ieguldījumus Skanstes apkaimes teritorijā, vienlaicīgi veicinot videi draudzīgu un ilgtspējīgu teritorijas potenciāla izaugsmi un jaunu darbavietu radīšanu. Projekta laikā plānots izbūvēt Lapeņu, Jāņa Dikmaņa, Jūlija Krūmiņa un Jāņa Daliņa ielas un ar to saistītās inženiertehniskās komunikācijas, tai skaitā, lietusūdens uzkrāšanas un novadīšanas sistēmu, kā arī paredzēts labiekārtot publisko ārtelpu.

“ABLV Group”, kurā “ABLV Bank” ir mātes uzņēmums, ietilpst kompānija “Pillar”, kas ir lielākais nekustamo īpašumu attīstītājs Skanstes apkaimē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ušakov, lieciet nu mierā mirušos, vietas pilsētā pietiek arī bez barbariskas kapu postīšanas. Un nebūtu slikti beidzot savest kārtībā tos īpašumus centrā, kas pieder pašvaldībai, un sākt naudu pelnīt pašiem, nevis izdomājot plānprātīgus nodokļus rīdziniekiem.

  2. ierunājās Rīgas galvenais zaglis !

Draugiem Facebook Twitter Google+