Latvijā
Rīga

RD apstiprina klašu skaitu samazināšanu ģimnāzijās: tas būšot uz laiku 16


Attēlā Āgenskalna ģimnāzija.
Attēlā Āgenskalna ģimnāzija.
Foto: LETA

Rīgas ģimnāzijās klašu skaits varētu tikt samazināts tikai uz gadu, lai, piesaistot Eiropas naudu, varētu uzlabot telpu kvalitāti, preses konferencē pauda Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR).
Lai piesaistītu Eiropas finansējumu 4,2 miljonu eiro apmērā valsts ģimnāziju mācību kvalitātes uzlabošanai, pašreiz ir nepieciešams samazināt klašu skaitu, pauda Ameriks. Tas neesot ilglaicīgs lēmums, bet gan tikai uz pārbūvju laiku. Lēmums tikšot pārskatīts pēc gada.

“Es esmu runājis ar visu piecu ģimnāziju direktoriem, un mums ir ļoti skaidra izpratne, ka, lai ieguldītu Eiropas naudu skolu uzlabošanā, ir nepieciešams vienu klasi slēgt. Citādi būtu nepieciešamas piebūves un papildu telpas mācību nodrošināšanai. Mēs esam vienojušies, ka pieņem par vienu klasi mazāk un pilsēta par Eiropas līdzekļiem skolu uzlabo,” pauda Ameriks.

Pēc Rīgas domes Izglītības departamenta rīkojuma vairākām valsts ģimnāzijām galvaspilsētā liegts atvērt jaunas klases 7.klašu grupā vai likts samazināt klašu skaitu 8.klašu grupā. Tas nozīmē, ka jaunajā mācību gadā Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā, Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā uzņemamo skolēnu kopējais skaits samazināsies par vismaz 120 audzēkņiem.

Saistītie raksti

Āgenskalna Valsts ģimnāzijā visus līdzšinējos gadus bija četras 7.klases, bet nu šis apjoms jāsamazina. “Īsti šajā rīkojumā, kāpēc tas ir tā darīts, kāpēc mums ir atteikts atvērt ceturto 7.klasi, protams, nebija,” komentēja Āgenskalna Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Inga Upeniece.

Rīgas Valsts vācu ģimnāzijai šis būs sevišķi sāpīgs trieciens, jo skola ir spiesta atteikties no 7.klases ar matemātikas programmu. “Nākamgad 8.klase un aiznākamgad 9.klase ar matemātikas novirzienu nebūs, un tas nozīmē, ja bērns vēlēsies pārnākt uz mūsu skolas brīvajām vietām, viņam šādas iespējas, protams, nebūs,” skaidroja ģimnāzijas direktores vietniece Inga Riekstiņa.

LA.lv