×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2017
Drukāt

RD apstiprina klašu skaitu samazināšanu ģimnāzijās: tas būšot uz laiku (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Attēlā Āgenskalna ģimnāzija.

Rīgas ģimnāzijās klašu skaits varētu tikt samazināts tikai uz gadu, lai, piesaistot Eiropas naudu, varētu uzlabot telpu kvalitāti, preses konferencē pauda Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR).
Lai piesaistītu Eiropas finansējumu 4,2 miljonu eiro apmērā valsts ģimnāziju mācību kvalitātes uzlabošanai, pašreiz ir nepieciešams samazināt klašu skaitu, pauda Ameriks. Tas neesot ilglaicīgs lēmums, bet gan tikai uz pārbūvju laiku. Lēmums tikšot pārskatīts pēc gada.

“Es esmu runājis ar visu piecu ģimnāziju direktoriem, un mums ir ļoti skaidra izpratne, ka, lai ieguldītu Eiropas naudu skolu uzlabošanā, ir nepieciešams vienu klasi slēgt. Citādi būtu nepieciešamas piebūves un papildu telpas mācību nodrošināšanai. Mēs esam vienojušies, ka pieņem par vienu klasi mazāk un pilsēta par Eiropas līdzekļiem skolu uzlabo,” pauda Ameriks.

Pēc Rīgas domes Izglītības departamenta rīkojuma vairākām valsts ģimnāzijām galvaspilsētā liegts atvērt jaunas klases 7.klašu grupā vai likts samazināt klašu skaitu 8.klašu grupā. Tas nozīmē, ka jaunajā mācību gadā Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā, Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā uzņemamo skolēnu kopējais skaits samazināsies par vismaz 120 audzēkņiem.

Āgenskalna Valsts ģimnāzijā visus līdzšinējos gadus bija četras 7.klases, bet nu šis apjoms jāsamazina. “Īsti šajā rīkojumā, kāpēc tas ir tā darīts, kāpēc mums ir atteikts atvērt ceturto 7.klasi, protams, nebija,” komentēja Āgenskalna Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Inga Upeniece.

Rīgas Valsts vācu ģimnāzijai šis būs sevišķi sāpīgs trieciens, jo skola ir spiesta atteikties no 7.klases ar matemātikas programmu. “Nākamgad 8.klase un aiznākamgad 9.klase ar matemātikas novirzienu nebūs, un tas nozīmē, ja bērns vēlēsies pārnākt uz mūsu skolas brīvajām vietām, viņam šādas iespējas, protams, nebūs,” skaidroja ģimnāzijas direktores vietniece Inga Riekstiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. In the purity of a dream.

  Modest and
  sparkling virtue,
  I can hear an
  attraction where
  a delicate
  candle discovers
  a fate.

  Francesco Sinibaldi

 2. Tipiski krieviska pieeja izglītībai. Padomju laikos arīcentās iznīcināt to labāko , kas bija palicis mantojumā, kā rezultātā izmežģīja gan 2. ģimnāziju, gan trešo. Vienai pielika klāt krievu klases, otru izdzina no vēsturiskajām telpām, kuras atdeva krieviem. Rīgas dome jau tā pati šlaka vien ir.

 3. Bet kā līdz šim varēja būt 4 septītās klases ? kā var iznīcināt to kas ir kvalitatīvs???? Galvā mēsli .Vēl pat projekti nav galvā par piebūvēm vai citiem risinājumiem, bet jau bazūnē par augstas kvalitātes skolu pastulbu reorganizēšanu. man tāds kauns par Eiženiju Aldermani. reāls kauns !!!!!!!!

 4. God.Gatis,
  ari es nesaprotu kadel Jus domajiet ka tas attiecas tikai so bernu vecakiem ,ka kremla cekistu apvienibas iznicina iespeju latviesu berniem ,vinu Tevzema Latvija,iegut izglitibu.

 5. Vai lai kremla cekistu partija ,ES un NATO Valsti Latvija,SC / Vienota Launuma Imperija & GKR dabutu no ES savos nagos 4,2 milj. EUR ir nepieciesams likvidet latviesu skolenu skaitu vinu Dzimtene un Tevzeme Latvija ? Ko par to saka “zala” valdiba ?

 6. Nesaprotu vecākus – kāpēc klusē un ir mierā, ka viņu bērnu izglītības kvalitāti pazemina ar kaut kādiem nejēdzīgiem pašvaldības lēmumiem. No kā tad tagad baidāties?

 7. No vienas puses tā liekas vecāku tiesību ierobežošana, bet skolas jau arī nav no gumijas, un nevar skalā mācīties vairāk skolnieku, kā var nodrošināt infrastruktūra. Mācījos tālajos padomju laikos, un tad visas skolas nodrošināja daudz maz līdzīgu kvalitāti. Tagad, kas turīgāks un ietekmīgāks grib skolot savus bērnus “kungu” skolā, un šāda noslāņošanās nav laba lieta

 8. Arī mans dēls vēlētos šogad atrast vietu kādā no šīm ģimnžijām7.klasē, jo ir talantīgs un spējīgs bērns.Pagāšgad nebija vietas, šogad tās speciāli samazina.Vai doties izglītības tūrismā ?Un uz kuru valsti?

 9. Mamma 7-klasniekam Atbildēt

  Arī mans dēls vēlētos šogad atrast vietu kādā no šīm ģimnžijām7.klasē, jo ir talantīgs un spējīgs bērns.Pagāšgad nebija vietas, šogad tās speciāli samazina.Vai doties izglītības tūrismā ?Un uz kuru valsti?

 10. Mēs visi (sk.virsrakstu) šeit esam tikai uz laiku!

Draugiem Facebook Twitter Google+