×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
21. jūnijs, 2017
Drukāt

RD budžeta deficītu palielina līdz 63 miljoniem eiro (3)

Foto LETAFoto LETA

Rīgas dome šodien apstiprināja pašvaldības 2017.gada budžeta grozījumus, kuros pašvaldības ieņēmumi plānoti 885,8 miljonu eiro apmērā un izdevumi paredzēti 948,7 miljonu eiro apmērā, tādējādi palielinot budžeta deficītu no 28,8 līdz teju 63 miljoniem eiro.

Decembrī Rīgas dome apstiprināja šī gada budžetu, kurā ieņēmumi bija plānoti 865,7 miljonu eiro apmērā un izdevumi paredzēti 894,5 miljonu eiro apmērā, veidojot budžeta deficītu 28,8 miljoni eiro jeb 3,3% no ieņēmumiem.

Finanšu departamenta vadītāja Ilga Tiknuse pastāstīja, ka pašreiz ir precizēti visi iepriekšējā gada budžeta pārpalikumi un nozaru komitejās skatīti budžeta grozījumi, kas nepieciešami saistībā ar izmaiņām finansējuma pieprasījumos un projektiem.

Budžeta ieņēmumu palielinājums par 20 miljoniem eiro plānots saistībā ar palielinājumu nekustamā īpašuma nodoklim un pārējiem nenodokļu ieņēmumiem, kā arī palielinājušies valsts budžeta transferti un budžeta iestāžu ieņēmumi.

Savukārt izdevumi palielināti par 54 miljoniem eiro. Tiknuse norādīja, ka finansiālā bilance būs negatīva – kopumā 62,9 miljonus jeb 7,1% pret ieņēmumiem, bet tas nepārsniedzot rezultātus, kādi ir bijuši iepriekšējos gados plānošanas perioda vidū. Arī pie šāda budžeta deficīta finanšu līdzekļu atlikums būšot vairāk nekā 48 miljoni eiro, uzsvēra Tiknuse.

Lielākā summa jeb 18,6 miljoni eiro budžeta grozījumos paredzēti Rīgas dome Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārziņā esošo programmu finansējumam un izdevumiem.

Par teju 32 miljoniem eiro palielināts finansējums Finanšu departamenta pārziņā esošām programmām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. par šodienu tāpat skaidrs Atbildēt

  bet interesants ir cits fakts.
  Bija kaut kādas “nacionāļu domes”, kuras radīja uzkrājumu.
  Jautājms: kāpēc tika bāzta nauda zeķē, nevis izlietota padomju mantojuma nejēdzību novēršanai ???
  Varbūt kārtējais triks kā pārpumpēt privātās
  kabatās – sākumā pie “labajiem zēniem” uzkrāj,
  bet tad pie “sliktajiem zēniem” uzkrāto sadala
  “labo” un “slikto” starpā ?

 2. Tā nu tiek izsaimniekota valsts…

 3. saskaņa rullē..

Draugiem Facebook Twitter Google+