Latvijā
Rīga

RD atceļ stadiona nodošanu Futbola federācijai 16

Foto LETA

Rīgas domes (RD) Īpašumu komitejas deputāti atcēluši lēmumu par pašvaldības stadiona Krišjāņa Barona ielā 116 nodošanu lietošanā Latvijas Futbola federācijai, aģentūru BNS informēja pašvaldība.

Departaments lēmumu pieņēma, jo jūlija beigās Latvijas Futbola federācija pašvaldību informēja, ka ar biedrības rīcībā esošajiem resursiem nav iespējams saviem spēkiem pilnvērtīgi veikt sporta kompleksa projekta realizāciju un nodošanu ekspluatācijā iepriekš noteiktajā termiņā līdz 2017.gada jūnijam.

Tuvākajā laikā RD Īpašuma departaments teritoriju pārņems savā valdījumā, nodrošinot tai apsardzi. Tāpat tiek izstrādāti dažādi teritorijas attīstības varianti.

Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs norādīja, ka viena no pašvaldības iecerēm ir šo teritorija veidot kā teritoriju pie Rīgas 84.vidusskolas, izbūvējot dažādu sporta veidu laukumus, rotaļu laukumus, āra trenažierus un nodot teritoriju apsaimniekošanā Rīgas Centra Humanitārajai vidusskolai. Tādā veidā 3,8 hektāru lielo teritoriju varētu izmantot apkārtējo skolu skolēni un iedzīvotāji.

Burovs arī norādīja, ka esošo tribīņu ēka, kas atrodas Krišjāņa Barona ielas pusē, ir jānojauc, jo tās tehniskais stāvoklis ir tāds, ka tā vairs nav atjaunojama.

Iespējams, ka teritorijas turpmākās izmantošanas plāns būs zināms septembrī.

RD 2012.gada 31.janvārī pieņēma lēmumu īpašumu uz desmit gadiem nodot bezatlīdzības lietošanā sabiedriskā labuma organizācijai – biedrībai “Latvijas Futbola federācija”. Bija paredzēts, ka līguma darbības laikā daļa uzbūvētās infrastruktūras tiks nodota bezatlīdzības lietošanā pašvaldībai publisko funkciju veikšanai – sporta, īpaši futbola, popularizēšanai, veselīga dzīvesveida un jaunatnes sporta aktivitāšu veicināšanai un sporta izglītības programmu īstenošanai Rīgas teritorijā. Pēc sporta bāzes izbūves treniņu laukumus varētu izmantot arī tuvumā esošās izglītības iestādes un Rīgas Futbola skola.

Latvijas Futbola federācija bija apņēmusies līdz 2014.gada 31.martam šajā īpašumā izbūvēt Eiropas futbola asociāciju savienības (UEFA) un Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prasībām atbilstošu nacionāla līmeņa trešās kategorijas stadionu ar 4000 skatītāju vietām un vairākiem treniņu laukumiem. Federācijas pārstāvji norādīja, ka “HatTrick III” programmā paredzētais finansējums 2012.gadā un 2013.gadā ir seši miljoni eiro un par nodomu šo finansējumu izmantot Latvijas nacionālās izlases bāzes stadiona izbūvei ir saņemts UEFA un FIFA apstiprinājums.

Projekts apstājās pie transporta plūsmas izpētes, metu konkursa un Ekonomiskā pamatojuma izvērtējuma, tādēļ 2014.gada aprīlī RD deputāti atzina par spēku zaudējušu lēmumu, ar kuru pašvaldībai piederošais stadions bija nodots bezatlīdzības lietošanā Latvijas Futbola federācijai.

Īpašuma komitejas sēdē 2014.gada 13.septembrī deputāti atkārtoti apstiprināja Īpašuma departamenta sagatavoto projektu par nekustamo īpašumu nodošanu bezatlīdzības lietošanā sabiedriskā labuma organizācijai – biedrībai “Latvijas Futbola federācija”.

LA.lv