×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
23. aprīlis, 2017
Drukāt

RD bērnu un jauniešu centrā trenējas Latvijas krievu tuvcīņas federācija (16)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Jauniešu patriotiskā audzināšana Krievijā vēršas plašumā. Pagājušā gadā pēc personīgas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu iniciatīvas dibināta “Jaunarmija”. Tajā jauniešiem māca šaut, orientēties pēc kartēm. Bijuši ierosinājumi šos jauniešus izmantot arī stihisku nelaimju gadījumos. Un apmācīt viņus reālai kara darbībai, lai konfliktu situācijās viņi būtu spējīgi piedalīties izlūkošanā un diversiju rīkošanā, vēstīja TV 3 raidījums “Nekā Personīga”.

Kā plašākā pētījumā pirms diviem gadiem ziņoja britu raidsabiedrība BBC, ārpusstundu nodarbību klubi Krievijā veidoti kā daļa no tā saucamās pretnarkotiku programmas ar patriotisku ievirzi. Bet tajos jauniešiem ieaudzina ne tikai disciplīnu un dažādas prasmes. Atsevišķu klubu vadītāji nenoliedza, ka kopā ar saviem audzēkņiem-kadetiem devušies pat piedalīties kaujas operācijās Ukrainas austrumos.

Strauju popularitāti ieguvušas militārās nometnes, kas notiek ar ciešu Pareizticīgās baznīcas atbalstu. Ja iepriekš tie bijuši nelieli interešu klubi, šobrīd notiek mēģinājumi izveidot vienotu apmācību platformu visas valsts teritorijā. To nosaukums “Pareizticīgo karotājs”. Apmācībās plānotas dažādu cīņas sporta veidu sacensības un kaujas darbības poligonos. Apmācības vada esošie un bijušie militāristi.

“Nekā Personīga” pamanīja, ka Pareizticīgās baznīcas militārajās nometnēs ir redzams arī kāds virsnieks-instruktors no Latvijas Sergejs Silkins. Viņš Rīgā nodibinājis un vada Latvijas krievu tuvcīņas federāciju. Federācijas mājas lapā internetā izvietotas fotogrāfijas un video no dažādiem treniņiem. Tajos redzami aizsargkrāsas formās tērpušies vīrieši, kuri apmācībās izmanto arī nažus, mačetes kā arī pistolēm un automātiskajiem ieročiem līdzīgus priekšmetus.

Gan federācijas publicētajās fotogrāfijās, gan video redzamajos militāra rakstura treniņos manāmi arī cilvēki, kuri tērpušies drēbēs ar Krievijas armijas simboliku.

Informācija par federācijas aktivitātēm ir skopa. Zināms, ka aktīvisti no Latvijas savulaik braukuši uz semināriem un saietiem Krievijā, Igaunijā. Bet dažādu Krievijas mācību iestāžu mājas lapās atrodami pateicības vārdi Latvijas krievu tuvcīņas federācijas vadītājam Silkinam par profesionāli vadītajām apmācībām.

Daļa no Silkina vadītajiem treniņiem Latvijā notiek brīvā dabā. Bet daļa Rīgā Jēkabpils ielā Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale”. Tā ir Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestāde, kur pirmsskolas un skolas vecuma bērni un jaunieši var sportot, apgūt valodas, dažādus mūzikas instrumentus, dejot. Centra direktors jau vairāk nekā 15 gadus ir Edgars Šāblis.

Direktora darba devējs ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Šāblis stāsta, ka centrs savas telpas iznomā arī citiem. Pēc nelielas meklēšanas grāmatvedības mapēs tiek atrasts līgums, kas slēgts ar privātpersonu Sergeju Silkinu. Telpu nomas līgumā gan nekas nav minēts, ka Silkins bērnu centra telpas izmantos, lai trenētos ar mačetēm un šaujamieročiem.

Kādā no darba dienas vakariem “Nekā Personīga” novēroja, ka centrā ieradās vairāki vīri ar sporta somām. “Nekā Personīga” filmēšanas grupu centra dežurants pēc direktora rīkojuma tālāk par ieejas durvīm nelaiž un liek gaidīt nodarbību rīkotāju.

Sergejs Silkins iesaka ar viņu sazināties nākamajā dienā. Bet Latvijas krievu tuvcīņas federācijas vadītājs laiku satikties vairs atrast nevarēja. Telefonsarunā viņš apgalvoja, ka pēdējos gadus Rīgā ar jauniešu apmācību nenodarbojoties. Federācija Rīgas pašvaldības bērnu centrā trenējoties jau gadiem. Viņš nenoliedz, ka brauc arī uz pasākumiem Krievijā, bet tas nenotiekot bieži. Federācija uztur kontaktus arī ar pareizticīgo baznīcu, kuru telpās Rīgā rīkotas tikšanās ar jauniešiem.

Drošības policija Latvijas krievu tuvcīņas federācijas vadītāja aktivitātes komentēt nevēlējās.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

  1. Atkal tas aptaurētais ar tiem ķeburiem komentāru sadaļu saķēzijis !

  2. un kas liedz tenēties latviešu jauniešiem? Šļūkā pa skolu nošļukušiem bikšdibeniem un copīti uz galvas, ne jaunieši, bet kaut kādi pārpratumi. Sen jau laiks skolā militāro mācību ieviest, tad arī būs kas stājas pretī RD auklējumiem

  3. Русофобия это не сегодняшнее изобретение, чего только люди не наплетут, чтобы возвысится в чужих глазах. А Париж в это время утопал в нечистотах, а за время религиозных войн в «просвящённой» европе, народу угробили столько, сколько Ивану Грозному и не снилось. За одно только варфаломеевскую ночь убили более 300 тысяч человек, и ничего, европа собой гордиться и учит других!

  4. Latvija, kāpēc Te tā neveicas, tie kuri atbildīgi- guļ…

  5. Vai LA cenzors aizņemts dievkalpojumā pareizticīgo katedrālā?

  6. Te ar valsts iestāžu slēptu piekrišanu tiek gatavoti zaļie cilvēciņi. Arī svētulīgie pareizticīgo baznīcas tēvi dod savu svētību, šāda Krievijas armijas papildspēku kontingenta sagatavošanai. Bet DP ziņojumā par šādām aktivitātēm klusums. Čekistu pakalpiņu valsts.

  7. И сама передача и эта статейка об этом, с отчётливым русофобским душком. Об этом свидетельствует оформление и стиль подачи такой новости. Скорее, это даже не статья, а просто донос. Вот к примеру, яунсарги и НАТОвские инструктора в Лавтвийских школах эту передачу как то не тревожат, не возбуждают. А тут так возбудились.

Draugiem Facebook Twitter Google+