×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

RD: centīsimies, lai visi 16.marta pasākumi viens otram netraucētu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Kompromisa sarunu ceļā Rīgas dome centīsies panākt, lai visi 16.marta pasākumi viens otram netraucētu, sacīja RD pārstāvis Uģis Vidauskis.

Viņš norādīja, ka likumā noteiktā pulcēšanās brīvība ir svarīgāka par kādu trešo pušu iespējamu apdraudējumu. Ja nav iespējams pierādīt, ka pulcēšanās organizētāji apdraud drošību un kārtību, tad pašvaldībai nav pamata to aizliegt.

Kā piemēru Vidauskis minēja 2009.gadu, kad pēc 13.janvāra nemieriem Vecrīgā Drošības policija ieteica kategoriski aizliegt piketus 16.martā. Taču, pamatojoties uz pulcēšanās brīvību, pēdējā tiesu instance tomēr atļāva rīkot piemiņas, kā arī protesta pasākumus.

“Vienā gadā saņēmām no tiesībsargājošām institūcijām ieteikumu aizliegt pasākumus, ko arī izdarījām. Beigās vēl nācās atvainoties par šo lēmumu. Pašvaldībai ir jāņem vērā judikatūra,” komentējot vairākkārtīgus tiesas spriedumus par 16.marta pasākumu atļaušanu, norādīja Vidauskis.

Patlaban RD ir saņēmusi trīs iesniegumus par Leģionāru dienā plānotajiem pasākumiem. Biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa” 16.martā no plkst.11 līdz plkst.13 pieteikusi gājienu maršrutā Doma baznīca – Zirgu iela – Līvu laukums – Kaļķu iela – Brīvības piemineklis. Biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam” no plkst.6 līdz 13 pieteikusi sapulci Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos. Savukart biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja” no plkst.10 līdz 14 plāno piketu Brīvības pieminekļa laukumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nevajag tā censties,tad varbūt sanāks. Manuprāt vēl vairāk traucēt nolikt ziedus pie Pieminekļa nemaz nav iespējams.tā,kā tas notiek visos pēdējos gados.Pasaulē ,liekas,nav otras tādas valsts,kurā tik miermīlīgu un solīdu pasākumu traucē bezkaunīgu huligānu bars un Neviens netraucē viņiem to darīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+